Wybieram Kulture
Najnowsze wieści o polskiej muzyce!

Blauka – „Figle Zuchwałe” / Premiera

fot. Wiktor Franko

Od niedawna na YouTube oraz na portalach streamingowych możemy oglądać teledysk do nowego singla pt. „Figle Zuchwałe” zespołu Blauka.

Blauka o sobie:

Jesteśmy zespołem tworzącym muzykę z pogranicza rock/indie/vintage, którą żartobliwie nazwaliśmy inaczej jako „retrospektywny rock rekreacyjny”. Pomysłodawcami i założycielami Blauki jest duet pisarsko-kompozytorski w osobie Georginy Tarasiuk – autorki tekstów i muzyki oraz Piotra Lewańczyka – basisty i producenta muzycznego, w którym to Georgina odnalazła swoją dorosłą miłość.
Blauka to spostrzegawcze, często humorystyczne teksty piosenek i rzadko spotykane dziś podejście do kompozycji muzycznej. Nasze piosenki to zbiór przemyśleń, marzeń i galimatiasów ludzkich relacji, wrzucony do abstrakcyjnego worka pełnego groteski, absurdu i dystansu do samych siebie.

Utwór dostępny poniżej:

Kolejny singiel planowany jest na wrzesień 2018, prace nad teledyskiem zostały już rozpoczęte. LP planowany jest na wiosnę 2019.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

%d bloggers like this: