Brodka śpiewa Leśmiana, czyli premiera projektu „Gad”.

„Gad” jest efektem współpracy Brodki z 1988. Utwór jest muzyczną interpretacją wiersza Bolesława Leśmiana o tym samym tytule. 

„Gad” jest podsumowaniem współpracy Brodki i producenta muzycznego Przemysława Jankowiaka kryjącego się pod pseudonimem 1988 nad płytą „Sadza” (2022). Pomimo, że jak oboje zapewniają, nie jest to koniec ich wspólnej muzycznej drogi, to postanowili na koniec ery „Sadzy” podzielić się wspólnym eksperymentem sprzed kilku lat. Źródłem i inspiracją stał się wiersz Bolesława Leśmiana „Gad” z 1920 roku, który ukazał się w zbiorze utworów poety zatytułowanym „Łąka”.

Brodka o projekcie:

Utwór „Gad” jest klamrą zamykającą „Sadzę” i ten wyjątkowy dla mnie etap. Jest utworem, od którego zaczęła się nasza współpraca z 1988 i tym, którym chcielibyśmy podziękować słuchaczom za oddanie oraz niesamowite emocje towarzyszące „Sadzy”. Poezja Leśmiana przenosi w magiczne miejsca. „Gad” mówi o pożądaniu i zależności – w sposób nieopisany przedtem przez nikogo innego. Teledysk (…) jest dla mnie rozprawieniem się z ikonicznym obrazem kobiety i węża znanym z Biblii czy sztuki. Tylko kto kogo kusi? Zapraszam do pełnej transu, pełzającej podróży.

Autorem hipnotyzującego teledysku jest Dawid Misiorny.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.