„Doppelgänger. Sobowtór” z Jakubem Gierszałem w roli głównej już w kinach

Najnowszy film Jana Holoubka „Doppelgänger. Sobowtór” od dziś w kinach! Zwycięzca 6 Złotych Lwów w Gdyni to pełen napięcia thriller psychologiczny z fantastyczną obsadą.

„Doppelgänger. Sobowtór” to film w gwiazdorskiej, międzynarodowej obsadzie, który podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał łącznie 6 nagród za reżyserię, zdjęcia, drugoplanową rolę męską, kostiumy, scenografię oraz nagrodę Radia Gdańsk za efekty dźwiękowe.

Reżyserem filmu jest Jan Holoubek („25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”), a autorem scenariusza Andrzej Gołda („Pan T.”, „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”).

„Doppelgänger. Sobowtór” przenosi widzów w czas przełomu lat 70-tych i 80-tych, a jego akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Hans Steiner (Jakub Gierszał) żyje w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości, jakie daje Zachód. Wtapia się w lokalną społeczność, jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską. Jan Bitner (Tomasz Schuchardt) mieszka z rodziną w Gdańsku, pracuje w stoczni. Pozornie nic nie łączy obu mężczyzn, jednak przeszłość skrywa tajemnicę, która postawi ich przed koniecznością zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami. Obaj staną przed pytaniem dotyczącym swojej tożsamości. 

Na ekranie u boku Jakuba Gierszała, Tomasza Schuchardta zobaczymy między innymi Wiktorię Gorodeckaję Katarzynę Herman i Andrzeja Seweryna. Partnerują im zagraniczne gwiazdy – Emily Kusche, Joachim Raaf, Nathalie Richard i Jessica McIntyre.

Producentem filmu jest TVN Warner Bros. Discovery, dystrybutorem NEXT FILM. 

Polecamy premierowe seanse filmu „Doppelgänger. Sobowtór” w sieci kin Helios, bilety dostępne na stronie helios.pl oraz w aplikacji mobilnej.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.