Bruno Martini we wspólnym singlu z Izą i Timbalandem

Bruno Martini łączy siły z Timbalandem oraz brazylijską supergwiazdą Izą we wspólnym singlu „Bend the Knee”. To zapowiedź debiutanckiego solowego albumu Martina, „Original”, którego premiera zaplanowana jest na początek października.

Piosenka jest dokładnie taka, jak pierwsze sekundy teledysku wyreżyserowanego przez Felipe Sassiego. Zapiera w dech piersiach i nie daje czasu na zastanowienie. Zanim się obejrzysz, zanurzysz się w bitach Timbalanda, uzależniającym groove Bruna oraz pełnym radości wokalu Izy. Jak opowiada sam Martini:

„Piosenka powstała wskutek szczęśliwego zbiegu okoliczności. Praca z Timbalandem od dawna była dla mnie wielkim marzeniem. Jego praca zawsze stanowiła dla mnie olbrzymią inspirację. Również Iza należy do grona moich ulubionych artystów. Gdy skończyłem prace nad utworem w studiu z Timbalandem i wróciłem do Brazylii, pomyślałem, że w kawałku musi znaleźć się brazylijski głos. Dlatego od razu pomyślałem o Izie. Na szczęście kawałek bardzo się jej spodobał.”

Bruno Martini

Iza dodaje:

„Bruno Martini to zachwycający artysta. Jesteśmy bardzo dumni z efektu końcowego. Dla mnie singiel jest szczególnie ważny, bo dokonania Timbalanda wiele dla mnie znaczą. Długo nie mogłam przyzwyczaić się do myśli, że teraz i ja będę mogła z nim coś zrobić. Mam nadzieję, że „Bend the Knee” przypadnie Wam do gustu!”

Bruno Martini ma na koncie ponad 30 singli, w tym hity po angielsku i portugalsku. Jego debiutancki utwór, „Hear Me Now” ft. DJ Alok & Zeeba, okazał się najpopularniejszym brazylijskim utworem wszech czasów w serwisach cyfrowych na całym świecie, zdobywając ponad 470 mln streamów oraz 344 mln wyświetleń klipu. Do innych wielkich przebojów artysty należą „Sun Goes Down” ft. Isadora – ponad 70 mln streamów w Spotify i 25 mln wyświetleń wideo czy „Never Let Me Go” ft. Alok & Zeeba – 154 mln streamów w Spotify i 62 mln wyświetleń teledysku.

27-letni Bruno Martini jest jednym z najważniejszych nazwisk we współczesnej muzyce elektronicznej. Ma na koncie występy m.in. na Rock in Rio, Tomorrowland czy EDC Las Vegas. Timbaland, który współpracował z największymi gwiazdami muzyki, był oczarowany singlem „Living on the Outside”, dlatego sam odezwał się do Bruna z pytaniem, czy chciałby coś wspólnie nagrać. Maritni miał spędzić z producentem jeden dzień. Ostatecznie skończyło się na 10-dniowej sesji oraz ośmiu wspólnych utworach. Jednym z nich jest „Bend the Knee”.

Bruno Martini dorastał w muzykalnej rodzinie. Jego ojciec, Gino, jest członkiem zespołu Double You. Bruno zaczął grać na gitarze, gdy miał 8 lat. W liceum założył rockowy zespół, a następnie ze swoją wieloletnią partnerką Mayrą stworzył duet College 11, który oczarował Disney Channel. Projekt przerodził się w sitcom. Bruno w międzyczasie bardzo rozwinął się jako artysta, dlatego postanowił, że czas na stworzenie czegoś solo.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.