Cigarettes After Sex powraca z nowym albumem i zapowiada trasę koncertową

CIGARETTES AFTER SEX POWRACA

Z DŁUGO OCZEKIWANYM ALBUMEM „X’s”

„TEJANO BLUE” DLA ROZGŁOŚNI RADIOWYCH

„TEJANO BLUE” NA PLATFORMACH STREAMINGOWYCH

 

fot.  Ebru Yildiz

 

Zespół Cigarettes After Sex ogłasza szczegóły nowego albumu „X’s” wraz z nadchodzącą światową trasą koncertową, która obejmuje występy w niektórych z najbardziej kultowych miejsc na świecie, takich jak Madison Square Garden i londyńska O2 Arena, z większą liczbą koreańskich, indyjskich, singapurskich, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Tajwanu i południowoamerykańskich dat, które zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

 

 

Cigarettes After Sex – Tejano Blue

Dziś ukazuje się również pierwszy singiel z płyty, „Tejano Blue”, będący ukłonem w stronę muzyki teksańskiego dzieciństwa lidera zespołu Grega Gonzaleza, co skutkuje najbardziej zapadającą w pamięć wersją (i najżywszym tempem) jak dotąd charakterystycznych dla zespołu zmysłowych, ponadczasowych piosenek miłosnych.

 

„Dorastałem w El Paso i muzyka Tejano jest tam bardzo popularna. Można było pójść do wielu barów w mieście i usłyszeć artystów takich jak Selena, Los Ángeles Azules i La Mafia. Ta muzyka była wokół mnie w tamtych czasach, ale zawsze ją odrzucałem i ciągnęło mnie do wszystkiego innego, co mnie pociągało. Wiele lat później, kiedy mieszkałem już w Nowym Jorku, w końcu zacząłem słuchać „Como La Flor” Seleny w tym samym czasie, kiedy słuchałem też dużo Cocteau Twins. Wpadłem wtedy na pomysł, aby spróbować jakoś połączyć oba ich dźwięki, co wydawało się nieco dziwne, ale czułem też, że pochodzi z prawdziwego miejsca odkrywania na nowo i wreszcie łączenia się z muzyką, którą słyszałem wokół siebie w młodości” – mówi Greg.

 

 

„X’s” ukaże się 12 lipca nakładem wytwórni Partisan Records. Z każdą płytą, od EP-ki z 2012 roku, przez debiutancki albumem „Cigarettes After Sex” z 2017 r i „Cry” z 2019 r. – Gonzalez był wierny swojej muzie – miłości. Ale podczas gdy poprzednie albumy czerpały z amalgamatu związków, w większości ich trzeci, niecierpliwie oczekiwany zatytułowany „X’s”, koncentruje się tylko na jednym związku, który trwał cztery lata.

 

„Ta płyta brzmi naprawdę brutalnie” – przyznaje Gonzalez. „Mógłbym usiąść i porozmawiać z kimś o tej stracie, ale to by nie wystarczyło. Muszę naprawdę o tym napisać, zaśpiewać, mieć muzykę, a potem mogę zacząć analizować i wyciągać wnioski. Albo po prostu przeżyć to na nowo – w dobry sposób. Nie mam tego „Eternal Sunshine”, czyli chęci zapomnienia”.

 

Dla Gonzaleza katharsis i głęboka autorefleksja są absolutnie niezbędne w jego procesie i sztuce.

„To było tak intensywne doświadczenie i naprawdę piękne, dopóki trwało” – wyjaśnia Gonzalez. „Chodzi o romans, ale także o to, kim byłem w tamtym momencie. Jak radziłem sobie w takich sytuacjach? Co zrobiłem? To bolesne, widząc siebie wtedy”.

 

Ten okres był dla Gonzaleza okresem ogromnego rozwoju osobistego, ale to także w tych latach Cigarettes After Sex osiągnęli nowy, oszałamiający poziom w swojej karierze. Ich kariera z pewnością jest cały czas na fali wznoszącej, zaczynając powoli od wiralowego zamieszania wokół ich najwcześniejszej muzyki i przyspieszona przez nieustanną etykę koncertową, która wyniosła ich na wyżyny  na całym świecie, od Chile po Egipt czy Indonezję i wszędzie pomiędzy.

 

Tracklista „X’s”: 

  1. X’s
  2. Tejano Blue
  3. Silver Sable
  4. Hideaway
  5. Holding you, Holding me
  6. Dark Vacay
  7. Baby Blue Movie
  8. Hot
  9. Dreams From Bunker Hill
  10. Ambient Slide

 

5 listopada zespół zawita do Polski i zagra koncert na warszawskim Torwarze. Organizatorem wydarzenia jest Alter Art.

 

Źródło: materiały prasowe PIAS

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.