Brytyjski raper Example zagra już 28 sierpnia w warszawskim klubie Progresja!

Brytyjski raper Example zagra w warszawskim klubie Progresja.

Elliot Gleave to angielski wokalista/raper, występujący pod pseudonimem Example. Nazwę zainspirowały jego inicjały E.G. oznaczające z ang. skrót – example. Artysta swoją karierę rozpoczął podczas studiów w Royal Holloway, gdzie nagrał album koncepcyjny w budce audio na uniwersyteckim wydziale filmowym. „A Pointless Song” [2004], jeden z nagranych tam utworów, stał się jego pierwszym wydawnictwem.

Debiutancki album Example „What We Made” ukazał się w 2007 r. Wydany w 2009 roku utwór „Watch the Sun Come Up”  znalazł się w pierwszej dwudziestce brytyjskiej listy przebojów muzyki pop, a kawałki „Won’t Go Quietly” i „Kickstarts” dotarły do pierwszej dziesiątki i znalazły się na szczycie tanecznych list przebojów. Example tworząc swoje utwory współpracował m.in. z takimi artystami jak Calvin Harris czy Chase & Status.

W 2022 Example wydał swój ósmy album studyjny „We May Grow Old But We Never Grow Up.

Podczas jego ostatniego tournée po Wielkiej Brytanii druga płyta z nowego albumu, została nagrodzona prestiżowym tytułem BBC Radio 1 Hottest Record In The World.

Example działa w branży już ponad dekadę i swoimi dokonaniami zapewnił sobie ugruntowaną pozycję na brytyjskim rynku muzycznym. Artysta zagra 28 sierpnia 2024 roku w warszawskim klubie Progresja.

 

Bilety dostępne do zakupu poprzez eBilet, Ticketmaster oraz na stronie klubu Progresja.

Start sprzedaży biletów – 29 lutego, godz. 10:00

 

Bilety | Wydarzenie na Facebooku | Example | Charm Music

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.