Clipping. wydaje, po raz pierwszy, EP’kę z remiksami

Zespół Clipping. po raz pierwszy wydał kolekcji remiksów w formie EP’ki zatytułowanej „CLBBNG Vol. 1”. Nowy materiał został wyprodukowany przez grupę. Mini album jest dostępnym na wszystkich platformach streamingowych.

„CLBBNG” zawiera cztery remiksy, w tym „Nothing Is Safe,” z albumu „There Existed An Addiction To Blood” z 2019 roku, który ma taneczny remiks i instrumentalną przeróbkę (zatytułowaną „Drop Low”). Tymczasem remiksy „Get Up” (zatytułowany „Get Mine”) i „Dominoes” (zatytułowany „Drop That”) z debiutu grupy z 2014 roku, uzupełniają tracklistę.

Inspiracją do pracy nad nowym materiałem okazał się występ ramach NPR Music’s Tiny Desk Concert.

„Wymyśliłem nazwę „CLBBNG” głównie jako żart, kiedy zrobiliśmy pierwszy album dla Sub Popu (zatytułowany „CLPPNG”). Zrobiłem wtedy kilka remiksów, ale jakaś kombinacja utraty zainteresowania i rozproszenia przez inne projekty sprawiła, że nie zostały one wydane. Kiedy poproszono nas o zrobienie „Tiny Desk” pomyślałem, że może to jest czas, aby w końcu zrobić popracować nad „Nothing Is Safe”. Niedługo potem zostaliśmy poproszeni o zrobienie kolejnego wirtualnego występu w Minecrafcie i pomyślałem, że fajnie byłoby zrobić więcej tanecznych remiksów i stworzyć cały klubowo-rave’owy set „CLBBNG”. To właśnie wersje tych edycji i remiksów znalazły się na tej, pierwszej EPce. Kocham muzykę taneczną i cieszę się z każdego pretekstu, by tworzyć ją samemu. Jestem podekscytowany przyszłą perspektywą kontynuowania pracy nad wydawnictwem CLBBNG” –

mówi Jonathan Snipes

Dodatkowo, cztery utwory Clipping, w tym remix „Nothing Is Safe”, znalazły się w nowej aplikacji stworzonej z Modify Music, która wystartował w piątek i jest dostępna w sklepach z aplikacjami na iOS i Androida. Jest to aplikacja do miksowania w czasie rzeczywistym. Oprócz oryginalnych ścieżek, słuchacz będzie miał możliwość zmiany i zmiksowania alternatywnych ścieżek, które Jonathan Snipes wyprodukował specjalnie dla aplikacji. Aplikację można znaleźć tutaj: https://modifymusic.com/artists/clipping/

Clipping. jesienią wyrusza na międzynarodowe tournee, z krótką serią koncertów w Wielkiej Brytanii i UE. Więcej szczegółów poniżej:

Wed. Sep. 21 – Glasgow, UK – SWG3 Warehouse

Thu. Sep. 22 – Helsinki, FI – Kudos Ninja

Sat. Sep. 24 – Riga, LV – Skaņu Mežs Festival (@Hanzas Perons)

Sun. Sep. 25 – Brussels, BE – Atelier

Fri. Sep. 30 – Perris, CA – Desert Days

Sat. Oct. 01 – Perris, CA – Desert Days

Sun. Oct. 02 – Perris, CA – Desert Days

Thu. Nov. 10 – Utrecht, NL – Le Guess Who? Festival

Sat. Nov. 12 – La Chaux-de-Fonds, CH – Bikini Test

Mon. Nov. 14 – Brussels, BE – Magasin 4

Tue. Nov. 15 – Prague, CZ – Meet Factory

Thu. Nov. 17 – London, UK – Fabric

Fri. Nov. 18 – Leeds, UK – Belgrave Music Hall

Sun. Nov. 20 – Warsaw, PL – Hydrozagadka

Tue. Nov. 22 – Paris, FR – Trabendo

Wed. Nov. 23 – Rennes, FR – Antipode Club

Thu. Nov. 24 – Nantes, FR – Pole Etudient

Fri. Nov. 25 – Lyon, FR – Les SUBS

Sat. Nov. 26 – Lille, FR – L’Aéronef

Mon. Nov. 28 – Copenhagen, DK – VEGA

Tue. Nov. 29 – Aarhus, DK – Voxhall


CLBBNG

1. Nothing Is Safe (Remix)

2. Drop Low

3. Get Mine
4. Drop That

 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny