[RECENZJA KSIĄŻKI] Neilani Alejandrino-Dziewczyna której nie zauważał #2

Neilani Alejandrino

Po przeczytaniu pierwszej części „Dziewczyna, której nie zauważał” byłam zachwycona krótką ale dość dynamiczną i wciągającą historią Jade i Erosa.  Czytając ją nie mogłam się oderwać i pijąc na pośpiechu mrożoną kawę szybko wertowałam strony by wiedzieć co będzie dalej. Z przykrością muszę stwierdzić, ze przy drugiej części już tak nie było. Miałam większe oczekiwania względem drugiej części.

26 lipca ukazała się druga cześć tej historii.

W kontynuacji historii Jade i Erosa czytamy o ich codziennym życiu z dziećmi, o tym jak wyglada wychowanie dzieci, itd. Towarzyszy temu mocno przesłodzona atmosfera między małżeństwem oraz lekki chaos w fabule. O tyle jestem zaskoczona, ponieważ mam wrażenie jakby część pierwszą i część drugą pisały dwie różne osoby. Zanim usiadłam do pisania recenzji, pogrzebałam trochę w internecie by sprawdzić czy tylko ja mam takie spostrzeżenia ale jak się okazało tak nie jest. Wiele osób ma podobne zdanie. Nie ma w tej części żadnych zaskoczeń jak to było w poprzedniej części i jest wiele rzeczy przy których czytelnika łapie tak zwany „cringe”. Mówię tu np. o momencie, w którym Jade i Eros ze względu na zachciankę sześcioletniej córki ściągają Shawna Mendesa i Ariane Grande na prywatny koncert urodzinowy… brakowało mi też tematu kawy przez który tak naprawdę wszystko się zaczęło!

No ale spójrzmy na pozytywne aspekty tej książki.

Bardzo mi się podobała narracja syna Jade i Erosa i byłabym szczęśliwa gdyby autorka zdecydowała się pisać ciąg dalszy właśnie o nim i o jego dorastaniu. Kolejna rzecz to krótkie zabawne momenty pomiędzy bohaterami. Tutaj przykładem może być sytuacja, w której jedna z córek mówi niecenzuralne słowo w dość nieoczekiwanym momencie.

Jak już wspomniałam- od książki oczekiwałam trochę więcej ale w związku z tym, ze zakochałam się w części pierwszej to jestem w stanie wybaczyć mniej wciągającą fabułę części drugiej. Daje jej 3,5 na 5 i czekam na więcej książkowych propozycji w stylu pierwszej części !

O AUTORCE

Neilani Alejandrino, znana jako sweetdreamer33, jest utalentowaną autorką wzruszających i zabawnych romansów. Pisze książki o seksownych i bezwzględnych samcach alfa, którzy dzięki niespodziewanej miłości odkrywają świat namiętności, czułości i oddania. Uwielbia czytać, wymyślać historie, pisać, kręcić filmy, fotografować i puszczać wodze fantazji.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.