„Co w trawie gra” na ekranach kin Helios w cyklu Seanse Przyjazne Sensorycznie

Oglądanie filmów w wyjątkowych warunkach kinowych to jedyne w swoim rodzaju przeżycie. Świadomość, że dla osób z nadwrażliwością na bodźce, w tym między innymi w spektrum autyzmu, wizyta w kinie może być wyzwaniemsprawiła, że Helios wprowadził do swej oferty cykl SeansówPrzyjaznych Sensorycznie. Najbliższy pokaz z rodzinną animacją „Szczęście Mikołajka” będzie miał miejsce już w najbliższą sobotę, 4 marca we wszystkich kinach sieci.

Wszystko zaczęło się wiele lat temu w Paryżu, gdy w pewnej sympatycznej rodzinie przyszedł na świat chłopiec o imieniu Mikołajek. Niewiele wiadomo o jego najmłodszych latach, ale o czasach szkolnych usłyszał cały świat! Razem z paczką kumpli Mikołajek do perfekcji opanował niełatwą sztukę doprowadzania do szaleństwa nie tylko nauczycieli, ale także rodziców, sąsiadów, a nawet sklepikarzy. Każda ich przygoda wywołuje istne tsunami w szkole lub w domu, a kłótnia urasta do rozmiarów bitwy pod Waterloo. Nie sposób ich jednak nie kochać, bo wszystko czego dotkną zamieniają w radość i śmiech. Dzieje się to oczywiście za sprawą samego Mikołajka, który ma dryg do przygody i niekończącą się ciekawość. 

Aby każdy widz mógł cieszyć się pozytywnymi filmowymi emocjami i czuć się dobrze w warunkach kinowych, podczas Seansu Przyjaznego Sensorycznie zapewniona zostanie bezpieczna i komfortowa przestrzeń. Wszyscy uczestnicy seansu będą mieli możliwość poruszania się w sali kinowej oraz swobodę w wyrażaniu emocji podczas seansu. Ważnym aspektem jest też jaśniejsze oświetlenie sali w trakcie całejprojekcji, niższy poziom głośności filmu, a także brak bloku reklamowego.

Helios zaprasza na najbliższy Seans Przyjazny Sensorycznie. Szczegóły oraz bilety na pokaz filmufamilijnego Szczęście Mikołajka” dostępne są na stronie www.helios.pl/bezbarier. Partnerem merytorycznym cyklu jest Fundacja Kultury bez Barier.


Helios S.A. to największa sieć kinPolsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 53 kinami mającymi łącznie 296 ekranówniemal 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność główniemiastach małejśredniej wielkości, ale jej kina są również obecnenajwiększych aglomeracjach Polski, m.in.Łodzi, Warszawie, Gdańsku, PoznaniuWrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednejnajwiększych spółek medialno-rozrywkowychPolsce, działającej m.in.segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (grupa Gazeta.pl) oraz radia (stacje radiowe: Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, Rock RadioRadio Pogoda).
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.