Coldplay powraca! Zapiszcie sobie 7 maja

W końcu po długim wyczekiwaniu możemy śmiało ogłosić, że Coldplay wraca z nową muzyką.  27 kwietnia na instagramie zespołu mogliśmy zobaczyć te ów dziwne video.

Kolejnym instagramowym postem było krótkie wideo z reklamą w pewnym dość ciekawym miejscu z symbolami z poprzedniego posta + do tego w poście podane były współrzedne geograficzne wskazujące na Teufelsberg w Niemczech. Dla ciekawskich czym jest owe ciekawe miejsce już tłumaczę:

Wzgórze Teufelsberg, czyli Góra Diabła, to jedna z najciekawszych i najbardziej tajemniczych atrakcji Berlina. Znajduje się na niej opuszczona stacja szpiegowska z czasów zimnej wojny, która jeszcze przez wiele lat po oficjalnym zamknięciu przyciągała tłumy nielegalnych miejskich eksploratorów, grafficiarzy i żądnych przygód imprezowiczów. (Źródło: National Geographic Polska)

W jednym z kolejnych postów dowiadujemy się już nieco więcej.

 

„Higher Power” to utwór, którego melodia powstała na małym keyboardzie i zlewie w łazience na początku 2020 roku. Został wyprodukowany przez Maxa Martina, który jest prawdziwym cudem wszechświata. Będzie dostępny w piątek, 7 maja.”

 

Idąc dalej przez instagram zespołu możemy zobaczyć chłopaków idących wzdłuż billboardów promujących „Higher Power”. Zatrzymując się w temacie billboardów uważni mieli okazję zobaczyć promocję singla w  Londynie, Nowym Jorku, Berlinie, Sydney, Seulu i…naszej Warszawie!
Kolejną ważną rzeczą w temacie „Higher Power” jest fizyczna wersja singla! Tak! Zespół na social mediach poinformował, że będzie dostępna fizyczna kopia „Higher Power” jednak bardzo limitowana. Obecnie (4 maja 16:00) CD jest jeszcze dostępne więc korzystajcie, bowiem wydanie jest piękne.

HIGHER POWER – CD SINGLE – Coldplay EU

No dobra. Singiel wychodzi 7 maja ale co dalej?
Coldplay wystąpi w najbliższym czasie na specjalnej, wirtualnej edycji festiwalu Glastonbury – #LiveAtWorthyFarm, która odbędzie się 22 maja 2021 i będzie dostępna w płatnym streamingu na całym świecie. Być może chłopaki pójdą o krok dalej i zagrają coś nowego.  Oprócz tego Coldplay pojawi się na tegorocznym Brit Awards 11 maja 2021

 

oraz w Amerykańskim Idolu 9 maja.

Gdyby ktoś się skusił wizją obejrzenia Coldplay na Glatsonbury to bilety znajdzie tu:
Glastonbury Livestream (seetickets.com)

Kolejna gratka dla fanów zespołu. Zespół w związku z (jak niektórzy mówią) nadchodzącą nową erą stworzył nowy merch, który naszym zdaniem jest genialny.

A NA KONIEC NAJLEPSZE! 
Jak zdążyliście zauważyć premierze singla towarzyszą tajemnicze symbole zwane językiem Kaotican. Na stronie coldplay możecie znaleźć ALFABET KAOTICAN wraz z głosem jak się wypowiada daną literę.  Zajrzyjcie koniecznie!
Kaotican Alphabet | Coldplay

ŚLEDŹCIE COLDPLAY W SOCIAL MEDIACH:
FACEBOOK
INSTAGRAM
YOUTUBE
OFICJALNA STRONA ZESPOŁU

Leave A Reply

Your email address will not be published.