Conan Gray pozwoli zapomnieć o troskach dzięki „Overdrive”

Artysta, który odniósł olbrzymi sukces za sprawą „Heather” (złota płyta w Polsce), prezentuje premierowy utwór „Overdrive”.

Conan Gray swój najnowszy utwór opisuje jako przejaw optymistycznego eskapizmu:

Napisałem „Overdrive”, by uciec od rzeczywistości. Cały ubiegły rok spędziłem – nie zgadniecie – w domu. Sam. Chciałem mieć jakiś kawałek do tańczenia we wszystkich kątach. Coś, co będzie mi akompaniowało przy prysznicu. Albo coś, bym mógł na chwilę zapomnieć o troskach. Za każdym razem, gdy włączałem kawałek, by podrasować w nim produkcję albo zmienić słowa, zawsze kończyło się na śpiewaniu, a przy okazji zapominałem, czym się przed chwilą stresowałem. Mam nadzieję, że słuchacze odczują dokładnie to samo. Moment beztroskiego zapomnienia, katharsis w świecie wypełnionym zakazami.

Conan Gray napisał scenariusz, wyreżyserował, zrobił zdjęcia i zmontował klip ze wsparciem swojego stałego współpracownika, Dillona Matthew.

Artysta zapowiada kolejne muzyczne premiery jeszcze w tym roku.

Długo zanim w ciągu trzech lat zdobył ponad 3 miliardy streamów, wydał platynowe single i zdobył uznanie takich gwiazd jak Sir Elton John czy Taylor Swift, Conan Gray tworzył piosenki we własnej sypialni, by uciec od otaczającego go mroku.

Pierwsze utwory pisał już jako 12-latek. Tworzył także angażujące treści na swoje media społecznościowe: rysunki, zdjęcia, vlogi, zbiory myśli. Dlatego też już przy premierze debiutanckiego singla „Idle Town” w 2018 publiczność była nie tylko gotowa, ale i potrzebowała tego. Na dobytek artystyczny Conana Graya składają się EP-ka „Sunset Season”, trzy wyprzedane trasy w USA i dwie w Europie (w tym koncert w Warszawie, do którego nie doszło z powodu pandemii COVID-19, jednak na który bilety sprzedały się w błyskawicznym tempie – i to przed premierą debiutu!) oraz debiutancki album „Kid Krow”.

Płyta trafiła na szczyt Billboard Top Pop, drugie miejsce Top Album Sales oraz piątą pozycję zestawienia Top 200. Wydawnictwo promowały single „Heather” oraz „Maniac”. Conan Gray wystąpił w takich programach jak „Late Night with Seth Meyers”, „The Late Late Show with James Corden” i „The Today Show”. Otrzymał tytuł „Best New Artist” przyznawany przez „Billboard” oraz tytuł „Ones To Watch” magazynu „People”. Doceniły go takie media jak „Vogue”, „V Man”, „Teen Vogue”, „Cosmopolitan”, „Paper”, „The Fader”, „Forbes”, MTV, „I-D”, „Wonderland”, „Clash”, „Notion”, „Seventeen” i wiele innych.

Conan stał się głosem swojego pokolenia za sprawą szczerego przekazu, bez upiększających filtrów. Artysta będzie podążał tą samą ścieżką w 2021. Szykujcie się na wiele nowości!

Źródło: Universal Music Polska

Leave A Reply

Your email address will not be published.