Connie Nielsen nominowana do nagrody Emmy® za rolę w serialu „Marzycielka – stając się Karen Blixen”.

Connie Nielsen została nominowana do nagrody Emmy® w kategorii „najlepszy występ aktorki” za rolę w cieszącej się uznaniem widzów oraz krytyków produkcji oryginalnej Viaplay „Marzycielka – stając się Karen Blixen”.

„Marzycielka – stając się Karen Blixen” to opowieść o kobiecie, która mimo wielu niepowodzeń wciąż potrafiła wierzyć we własne możliwości. Jej historia pokazuje, że nigdy nie jest za późno na wielkie marzenia i dążenie do ich spełnienia. Jednak każdy wybór wiąże się z określonymi konsekwencjami, o czym przekonała się również tytułowa bohaterka.

Ten serial oryginalny Viaplay to inspirujący i wzruszający portret kobiety lat 30. XX wieku, która po długim pobycie w Afryce Wschodniej wraca do rodzinnej Danii. Sięga samego dna, jest zrujnowana, chora, odizolowana i zniechęcona. Widzowie mogą śledzić losy pisarki, która stara się spełnić swoje największe marzenie – pragnie zaistnieć w świecie literatury. To również droga ku wolności finansowej, wielki konflikt rodzinny i ogromna rozpacz po stracie ukochanego. W serialu oglądamy także retrospekcje związane z poszczególnymi momentami życia Karen w Afryce oraz przebłyski jej wewnętrznych refleksji zamieszczonych w książce „Marzyciele”.

Produkcja zyskała znaczące uznanie w kwietniu tego roku, gdy stała się pierwszym duńskim serialem wybranym na Międzynarodowy Festiwal Seriali w Cannes, gdzie cieszyła się dużym zainteresowaniem publiczności. Na początku września, za rolę Karen Blixen, Connie Nielsen otrzymała prestiżową nagrodę Rungstedlund od królowej Danii Małgorzaty II, a teraz ma szansę sięgnąć po nagrodę Emmy®. 51. międzynarodowa gala wręczenia nagród Emmy® odbędzie się w poniedziałek 20 listopada 2023 r. w Nowym Jorku.

„Marzycielka – stając się Karen Blixen” to serial oryginalny Viaplay, nakręcony w Danii, Belgii i RPA i wyprodukowany m.in. przez studio Zentropa Episode. W serialu występują także Lenę Maria Christensen, Lars Mikkelsen i Johannes Kuhnke.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.