Czołówka polskiej rap-sceny przez całe lato w Warszawie

Strefa Jelenia po raz kolejny zaprasza na letni festiwal koncertowy. Mocny line-up z czołówką polskiej sceny rapowej rozgrzeje weekendowe wieczory od czerwca, aż do końca sierpnia. W programie koncerty i imprezy, warsztaty i niespodzianki od marki Jägermeister w kultowej już przestrzeni na prawym brzegu Wisły. 


Strefa Jelenia to wyjątkowa, plenerowa miejscówka zlokalizowana nad Wisłą, przy Wale Miedzeszyńskim 379. Działać będzie w każdy piątek i sobotę lata, od 11 czerwca do 20 sierpnia. Na fanów rapu czeka bogaty program koncertowy, imprezy z DJ-ami oraz wiele dodatkowych atrakcji.

O otwarcie Strefy Jelenia 11 czerwca 2022 zadba nie kto inny jak TEDE. W kolejne weekendy emocje podgrzewać będą:
-Miły ATZ,
RAU,
Janusz Walczuk,
CatchUp,
Małpa,
Miętha,
Oliwka Brazil,
Kacperczyk,
Tuzza,
Zdechły Osa,
Rusina,
Szczyl,
Frank Leen,
Young Igi,
donGURALesko,
PlanBe,
Avi x
Louis Villain,
Kaz Bałagane,
Paluch,
OKI

Rapowy line-up nie do przebicia 

Scena Strefy Jelenia to mocny przegląd polskiej sceny rapowej. TEDE nikomu przedstawiać nie trzeba – symbol stołecznego rapu i zamiłowania do dobrej zabawy w jednym. Artysta, obecny na scenie od ponad dwóch dekad, przeniesie fanów w czasie i przypomni swój pierwszy solowy album S.P.O.R.T., którego reedycja wydana została w zeszłym roku. Kogo jeszcze zobaczymy na scenie Strefy Jelenia? 

W czerwcu wystąpią: Miły ATZ, twórca o nieszablonowym podejściu do tworzenia muzyki, wielokrotnie nagradzany, zwinnie porusza się między gatunkami takimi jak grime, UK garage, jungle czy dubstep, w jego świeżych brzmieniach można usłyszeć lo-fi czy klasyczny nowojorski rap. RAU, czyli Tomasz Rałowski, to warszawski producent, raper i performer, który na koncertach zaskakuje nie mniej niż jego muzyka i teksty. Janusz Walczuk to wschodząca gwiazda polskiego rapu, szturmem podbił serwisy streamingowe po wydaniu ostatniego albumu. CatchUp zdobył serca fanów swoim poczuciem humoru i autentycznością. Jego wokalny potencjał i oryginalny styl rapowania zostały dostrzeżone zarówno przez czołowych reprezentantów hiphopowej sceny jak i media. 

W lipcu na scenie zagoszczą: Małpa, czyli uznana marka w rapowym środowisku. W 2009 roku wypuścił, uznawany za kultowy, album „Kilka numerów o czymś” i wciąż trzyma wysoką formę, czego niezbitymi dowodami są jego ostatnie solowe albumy. Miętha, duet tworzony przez rapera Skipa i producenta AWGS, którzy serwują muzyczną świeżość od pierwszej sekundy. Oliwka Brazil, choć w świadomości odbiorców pojawiła się stosunkowo niedawno, nikogo nie pozostawi obojętnym. Jej wyrazisty styl, odważne wersy i mocny wizerunek przywodzą na myśl raperki dotychczas znane głównie zza oceanu. Kacperczyk – rodzeństwo, które namieszało w polskim rapie. Benito i Ricci, którzy skrywają się pod nazwą Tuzza, to stołeczni przedstawiciele południowego stylu życia w polskiej rzeczywistości. Zdechły Osa to bez wątpienia jedna z bardziej wyrazistych osobowości polskiego undergroundu. Trudno nazwać go jednoznacznie raperem, ale na pewno warto nazwać go wywrotowcem. Rusina, najgorętszy newcomer ostatnich miesięcy. SZCZYL, jeden z najciekawszych artystów sceny rapowej i największy rewolucjonista wrażliwości w polskim rapie. FRANK LEEN, multiinstrumentalista, wokalista i producent. Young Igi, jeden z najbardziej rozpoznawalnych młodych raperów. Jego twórczość można określić jako balansowanie na pograniczu trapu i hip-hopu, a jego samego jako prekursora nowej fali rapu. 

Sierpień w Strefie Jelenia wypełnią koncerty: donGURALesko, twórcy albumów, które na zawsze wpisały się w kanon klasyki polskiego rapu i jednocześnie jednej z jego najbarwniejszych postaci. PlanBe, czyli młodego, utalentowanego rapera, który szturmem przedziera się do ścisłej muzycznej czołówki. Wyrazisty i nowatorski duet Avi x Louis Villain, autorzy albumu Zbiór pieśni sycylijskich”, który szybko zaskarbił sobie sympatię fanów w całym kraju. Kaz Bałagane, artysta prezentujący nowoczesne podejście do rapu, mocno inspirowane francuską sceną trapową. Charyzmatyczny Paluch, jeden z najpopularniejszych polskich raperów z 14 solowymi albumami na koncie. 

Jako wydarzenie specjalne, na miesiąc przed festiwalem SBM FFESTIVAL VOL. 6, jego gwiazdy wystąpią w Strefie Jelenia. 23 lipca to mocny punkt, którego nie można przegapić. Tak samo jak 20 sierpnia – czyli finałowego koncertu Strefy. Na scenę wkroczy OKI, jeden z najciekawszych talentów sceny rapowej, który w niecałe dwa lata szturmem przebił się do czołówki rodzimej branży muzycznej.

Nie tylko koncerty

Na publiczność Strefy Jelenia czekają imprezy z czołówką polskich DJ’ów. W Strefie czekać będą również atrakcje barowe i gastronomiczne, W Strefie czekać będą również atrakcje barowe i gastronomiczne, a w barze Jägermeister będzie można wymienić swój bilet na Ice Cold Shot.

Bilety na pojedyncze koncerty w cenie 39 PLN są dostępne do kupienia w Going, w ich cenę wliczony jest Ice Cold Shot. W tym sezonie przygotowana została limitowana pula karnetów, które gwarantują wejście na wszystkie koncerty w Strefie Jelenia i unikatowy T-shirt. 

Zapraszamy na koncerty i imprezy już od 11 czerwca!

JÄGERMEISTER – STREFA JELENIA

LINE-UP – CZERWIEC 2022

11/06 – TEDE S.P.O.R.T

17/06 – MIŁY ATZ

18/06 – RAU

24/06 – JANUSZ WALCZUK

25/06 – CATCHUP

LIPIEC 2022 

01/07 – MAŁPA

02/07 – MIĘTHA

08/07 – OLIWKA BRAZIL

09/07 – KACPERCZYK

15/07 – TUZZA

16/07 – ZDECHŁY OSA

22/07 – RUSINA

23/07 – BEFORE SBM FFESTIVAL

29/07 – SZCZYL + FRANK LEEN

30/07 – YOUNG IGI

SIERPIEŃ 2022

05/08 – DONGURALESKO

06/08 – PLANBE

12/08 – AVI x LOUIS VILLAIN

13/08 – KAZ BAŁAGANE

19/08 – PALUCH

20/08 – OKI

BILETY I KONCERTY: https://goingapp.pl/strefajelenia

Adres: ul. Wał Miedzeszyński 379, 03-980, Warszawa

Godziny otwarcia:

Piątek: 18:00-3:00

Sobota: 18:00-3:00

 

JÄGERMEISTER:

Facebook

Instagram

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.