Daniel Blumberg powraca z nowym krążkiem

Daniel Blumberg ogłosił szczegóły najnowszego krążka „On&On”! Płyta trafi do sprzedaży 31 lipca nakładem wytwórni Mute. 9 utworów, które znajdą się na nowym albumie ukazują wyjątkową siłę twórczą londyńskiego muzyka i artysty wizualnego. 

Daniel udostępnił, aż trzy zwiastuny muzyczne:

Tytułowy „On&On”, do którego powstał teledysk wyreżyserowany przez niego oraz „Sidestep Summer” i „On & On & On”.  

Ogłoszeniom towarzyszy również esej napisany przez Davida Toopa, który można przeczytać tutaj: http://mute.com/daniel-blumberg-david-toop/

„On&On”, będący następcą „Minus” z 2018 r., jest konsolidacją wypracowanej przez Daniela estetyki zdekonstruowanej piosenki z pogranicza konwencjonalnej struktury utworu i swobodnej improwizacji. Artysta posunął się dalej wprowadzając powtarzające się, zmieniające kształt motywy, niekiedy zatracając granice między kompozycjami. „On&On” przewija się cztery razy przez cały album niczym niekończąca się opowieść. 

W sesjach nagraniowych towarzyszyła artyście grupa muzyków w składzie:  Ute Kanngiesser (wiolonczela), Billy Steiger (skrzypce), Tom Wheatley (gitara basowa z podwójnym gryfem), Jim White (perkusja) oraz Elvin Brandhi (wokal). Za produkcję nowego materiały odpowiedzialny jest Peter Walsh (Scott Walker). 

Oto tracklista „On&On”:

1. On & On
2. Sidestep Summer
3. On&On&On
4. Bound
5. Silence Breaker
6. On&On&On&On
7. Teethgritter
8. On&On&On&On&On
9. Pillow

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny