Daria Zawiałow wystąpiła na scenie Red Bull Trasy Życzeń

DARIA ZAWIAŁOW WYSTĄPIŁA NA SCENIE RED BULL TRASY ŻYCZEŃ
ZA NAMI PIERWSZY Z TRZECH WYJĄTKOWYCH KONCERTÓW ONLINE

Koncert Darii Zawiałow w ramach Red Bull Trasy Życzeń udowodnił, że występy online również mogą być pełne emocji! Artystka po raz pierwszy od czterech miesięcy pojawiła się na scenie ze swoim zespołem, a koncert królowej alternatywnego popu pomogli zaprojektować widzowie, którzy wybrali motyw wizualny sceny oraz utwory zagrane przez artystkę w trakcie występu. 

Całość koncertu dostępna jest już na www.redbull.pl/trasazyczen.

Również tam oraz na FB Red Bull Music widzowie obejrzą kolejne występy w ramach Red Bull Trasy Życzeń – Janka-rapowanie (25.06) oraz Natalii Nykiel (02.07). Koncerty poprzedzą sesje Q&A z artystami – najbliższa z nich już w poniedziałek (22.06) o 19:00, a na pytania fanów odpowiedzą Janek-rapowanie, jego hypeman Szyman oraz DJ Felipe.

„To będzie wyjątkowe wydarzenie i naprawdę warto być tam z nami. Fajnie, że słuchacze będą też mogli wybierać na żywo utwory, które zagramy – czegoś takiego jeszcze nie było!” – zapowiadała Daria Zawiałow w trakcie sesji pytań i odpowiedzi, która odbyła się przed koncertem na FB Red Bull Music.

Występ Darii Zawiałow na scenie Red Bull Trasy Życzeń rozpoczął się od klimatycznego intro, a charakterystyczne brzmienie syntezatorów i oprawa wizualna sceny przeniosła widzów do Miami lat 80-tych – właśnie ten motyw scenografii wygrał w głosowaniu fanów. Pierwszym utworem, który zagrała artystka była hitowa „Szarówka”. Wokalistka nie zwalniała jednak tempa – potem przyszła pora na uwielbiany przez fanów „Malinowy Chruśniak” – jeden z pierwszym utworów, który zapewnił Darii szeroki rozgłos i rozpoznawalność.

„Nie będę Was do niczego namawiała, wybierzcie tak jak czujecie” – tymi słowami artystka zapowiedziała pierwsze głosowanie na zagrany przez nią utwór, a widzowie musieli zadecydować, czy w dalszej części koncertu wykonane zostaną „Helsinki”, „Saloniki” czy „Płynne Szczęście”. Znaczącą ilością głosów wygrał tytułowy utwór jej ostatniej płyty i to „Helsinki” pojawiły się bezpośrednio po skocznym „Punk Fu”, którego tempo rozgrzało nie tylko widzów, ale również samą Darię wraz z zespołem. Potem, wraz z klimatycznym „Gdybym miała serce” przyszła pora na moment wyciszenia. Nie trwał on jednak zbyt długo, bo kolejnym utworem zagranym przez Darię było energetyczne „Nie dobiję się do Ciebie” – widać było, że zarówno zespół, jak i widzowie bawią się świetnie, co potwierdzały entuzjastyczne komentarze pod transmisją. Po jego ostatnim akordzie zespół płynnie przeszedł do nawiązującego do wizualnej oprawy sceny utworu „Majami synek”, a widzowie mogli poczuć się jak na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych w latach 80-tych.  W międzyczasie wystartowało kolejne głosowanie – jego wyniki ważyły się do samego końca, ale ostatecznie spośród „Kryzysu wieku naszego”, „Zimnych Ogni” oraz „Lwów” fani wybrali właśnie te ostatnie i to one zabrzmiały na mieniącej się ejtisowymi kolorami scenie Red Bull Trasy Życzeń.

„Bardzo się cieszymy, że jesteście z nami, to jest mega fajne, że nas oglądacie – poczułam się, jakbyście tu byli” – powiedziała Daria, po czym zagrała długo oczekiwane „Hej Hej”, które zakończyło pierwszy od ponad czterech miesięcy występ artystyki na scenie wraz z zespołem.

Red Bull Trasa Życzeń to seria unikalnych koncertów online, podczas których widzowie usiądą wygodnie w pierwszym rzędzie bez konieczności wychodzenia z domu. Podczas trzech występów czołowych polskich artystów fani przeniosą się pod scenę, której motyw scenografii wybrali wcześniej w wirtualnym głosowaniu. To jednak nie koniec atrakcji – widzowie będą mieć wpływ nie tylko na wygląd sceny, ale również na utwory, które zagrają artyści – głosować można w trakcie każdego z trzech koncertów.

RED BULL TRASA ŻYCZEŃ – HARMONOGRAM:

18.06, 19:00 – koncert Darii Zawiałow
25.06, 19:00 – koncert Janka-rapowanie
02.07, 19:00 – koncert Natalii Nykiel

Q&A Z ARTYSTAMI (FB RED BULL MUSIC):

15.06, 19:00 – Q&A z Darią Zawiałow
22.06, 19:00 – Q&A z Jankiem-rapowanie
29.06, 19:00 – Q&A z Natalią Nykiel

DARIA ZAWIAŁOW: Jeśli można o kimś pisać, że przebojem wdarł się na scenę muzyczną, to na pewno o Darii Zawiałow. W 2017 roku wydała swoją pierwszą płytę – krążek „A kysz!” – a chwilę później na jej koncie była już nagroda Fryderyk za Fonograficzny Debiut Roku i za Album Roku Alternatywa. To ją właśnie Krzysztof Zalewski wybrał na „gościa specjalnego” swojego występu podczas muzycznego widowiska Red Bull SoundClash na warszawskim Torwarze. Jej kariera rozpoczęła się na dobre od piosenki „Malinowy chruśniak”, z którą wygrała Nagrodę im. Anny Jantar oraz Nagrodę Polskiego Radia na festiwalu w Opolu. Klip do tego utworu obejrzano w serwisie YouTube blisko 6 milionów razy, ale Daria ma na swoim koncie znacznie więcej i wielkich przebojów, i dużych liczb. Jej inny utwór – „ Hej Hej!” z płyty „Helsinki” – w ciągu tylko roku zanotował w sieci ponad 14 milionów odtworzeń. 

Więcej informacji na stronie www.redbull.pl/trasazyczen.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.