De Mono „Idiota w koronie”- koronawirus song z Osiecką w tle

IDIOTA W KORONIE czyli muzyczny apel song #zostańwdomu zespołu De Mono z twórczością Osieckiej w tle!

Siedzenie w domu, praca zdalna, nauka z dziećmi i „dzień świstaka”- tak wygląda codzienność w polskich domach, a przynajmniej powinna! Zespół De Mono z Andrzejem Krzywym na czele przyłączył się do akcji #zostańwdomu w dość zabawnym i „demonowym” stylu. Zespół wystosował muzyczny apel, dając „instrukcję” jak radzić sobie w dobie kwarantanny.

Obecna sytuacja w kraju pokrzyżowała plany również zespołowi, który był w takcie prac nad nową płytą De Mono „OsieckY” opartą, jak sam tytuł wskazuje, na twórczości Agnieszki Osieckiej. „Koronawirus, przerywając nam pracę nad płytą i demolując nasz kalendarz koncertowy, wypowiedział nam wojnę!”- komentuje zespół. „Otrząsnęliśmy się po pierwszym szoku i walczymy! Wszystkich Was namawiamy do tego samego!

Zespół pracując nad materiałem do nowej płyty, postawił rzecz jasna na swobodną i zabawną przeróbkę piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej oraz Seweryna Krajewskiego „ Chodzi o to, żeby nie być idiotą”. Tytuł piosenki „Idiota w koronie” jest dość przewrotny, ale dający do myślenia, bo chyba jednak nie o taką koronę dosłownie chodzi? „ Krótko z pieskiem na spacery, trzymaj dystans do cholery! – apeluje śpiewnie Andrzej Krzywy. Każdy z muzyków nagrał swoją partię w domu, komórki zaś zastąpiły profesjonalne kamery, bo tego wymagała sytuacja. Efekt pracy zespołu De Mono możecie zobaczyć na kanale You Tube zespołu:

Projekt nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie takich ludzi jak Agata Passent, Seweryn Krajewski, Piotr Kruszczyński oraz „Jimi” Hubert Zieliński – podkreśla De Mono.

DE MONO w listopadzie ubiegłego roku nagrało płytę „Reset”, w której niekwestionowanym hitem stał się singiel „Prosto w serce” z 3 milionowymi odsłonami na kanale YouTube. Ze spół nie próżnuje, tworząc nowy materiał na płytę. Pozostaje nam mieć nadzieję, że niebawem będzie nam dane usłyszeć płytę „OsieckY”.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny