Debiut zespołu B6 Epka ,,Obecność’

Singlem promującym nasz debiutancki album jest utwór „Obecność”, do którego nagraliśmy teledysk. Został on wyreżyserowany przez Marcina Wąsowskiego. Do współpracy zaprosiliśmy także aktorkę Krystynę Szydłowską, która jest główną postacią naszego klipu. Na obrazku widać także członków zespołu. Realizacją teledysku zajął się Mikołaj Kołodziejczyk. Klip został zarejestrowany w Lublinie, dzięki uprzejmości takich miejsc jak:  Hotel Victoria, Pożegnanie z Afryką, dom Państwa Laskowskich oraz sklep Koniczynka. 

INFORMACJE O EPCE

EPka zawiera  4 utwory:  ‘Akt własności’, ‘Obecność’, ‘Niepewność ‘ i ‘Okulary’.  Jest ona zbiorem historii łączących się w pewną opowieść, którą chcemy przekazać słuchaczom.  Zaczyna się od dynamicznego utworu „akt własności”, który wyraża złość i jednocześnie tęsknotę do drugiej osoby. Ma w sobie dużo emocji i żalu, które przeprowadzają słuchacza do drugiego utworu – „obecność”. Tutaj pojawia się szereg pytań o istnienie, o obecność kogoś bliskiego,  ale nie jest to zupełnie określone czy mamy na myśli ukochaną osobę, rodzinę, znajomych czy postaci niefizyczne, a może jeszcze kogoś  innego ? Utwór ma charakter ballady i swoim klimatem potęguje nastrój do przemyśleń, można powiedzieć, że jest nieco mroczny i siejący niepokój ? Muzycznie narasta, prowadząc do końca utworu aż do kulminacji napięcia, gdzie ilość zadawanych pytań zwiększa się, a nadal brak na nie odpowiedzi. Następnie pojawia się „Niepewność”, która zasiewa więcej spokoju, nadal osadzona w klimacie refleksji, opowiada o tym, że każdy z nas miewa w swoim sercu uczucie niepewności o swoje życie, o to jak ono się dalej ułoży. Nie ma tu żalu, jest to raczej swego rodzaju oczyszczenie, poprzez podzielenie się i wyznanie tego strachu który jest wewnątrz każdego z nas. Utwór w klimacie balladowym, wybucha na końcu prowadząc do finału – „Okulary”. Tutaj natomiast zdecydowanie żywy nastrój od samego początku, aby zakończyć szereg rozważań podjętych we wcześniejszych utworach. Piosenka pełna dystansu i uśmiechu, mówiąca o tym, że to my sami mamy wpływ na to, jak patrzeć na różne sytuacje. Nasz sposób myślenia porównujemy do okularów, które mogą mieć filtry różnego koloru, w zależności od podejścia do życia. Zachęcamy tym samym do wybierania tych optymistycznych barw, puentując że „sam wybierasz kolor swój”. Na tym albumie pokazujemy swoją nostalgiczną stronę i utwory które zawierają przemyślenia zakorzenione w naszych sercach oraz chcieliśmy pokazać także kopniaka energetycznego ubranego w konkretne brzmienia.  

TRASA KONCERTOWA 

Razem z wydaniem EPki zaplanowaliśmy trasę koncertową, by móc dzielić się naszą muzyką z szerszym gronem odbiorców, dlatego w październiku wyjeżdżamy z koncertami by móc wystąpić przed słuchaczami z różnych miast Polski. Jest to dla nas wielka radość, ale także i wyzwanie – spotkanie z osobami, które być może po raz pierwszy będą miały styczność z naszą muzyką. Jesteśmy ciekawi odbioru i pełni  energii by móc się nią dzielić. Trasę koncertową rozpoczynamy w Puławach już 5go października. Następnie odwiedzimy takie miasta jak Ulan, Przemyśl, Warszawa, Katowice, Opole. Finalnie zaplanowaliśmy koncert w Lublinie, by tutaj móc podsumować trasę koncertową i spotkać się z „rodzinną”, lubelską publicznością, bo tutaj wszystko się zaczęło.

https://www.facebook.com/tours/364327694470683/

Leave A Reply

Your email address will not be published.