Demob Happy supportem Royal Blood!

W lipcu rozpocznie się europejska trasa Royal Blood. Jedyny ich koncert w Polace odbędzie się 26 lipca w warszawskim Palladium. Supportem będzie brytyjski zespół Demob Happy.

To pierwszy show Demob Happy w Polsce. Grupa ma na swoim koncie dwa albumy studyjne – Dream Soda (2015) oraz Holy Doom (2018). Trio z Brighton może poszczycić się wspólnymi występami z Jackiem Whitem podczas jego brytyjskiej części trasy koncertowej, promującej album Boarding House Reach w październiku 2018. Styl Demob Happy to szeroko pojęty alternatywny rock, będący mieszanką psychodelii z lat 60. oraz klasycznego grunge’u. Nieoczywista brzmieniowo i jednocześnie mocno harmonijna muzyka, balansuje pomiędzy refleksyjnością i tym, co w muzyce rockowej najważniejsze – czystą rozrywką! Jako inspiracje zespół przytacza twórczość Queens of the Stone Age i The Beatles.  

“Niektóre zespoły chcą określać swój styl już przed napisaniem piosenek. My – po 10 latach wspólnego grania – w dalszym ciągu odnajdujemy własny styl i wciąż na nowo definiujemy swoje brzmienie” –  mówi lider zespołu, Matthew Marcantonio.

Gwiazdą wieczoru będzie zespołu Royal Blood!

To będzie kolejna wizyta basisty Mike’a Kerra i perkusisty Bena Thatchera w Polsce, którzy wielokrotnie wspominali, że uwielbiają występować przed naszą publicznością. W zaledwie kilkuletniej karierze, uzyskali już przydomek zespołu kultowego, a do ich zagorzałych fanów należą tuzy muzyki rockowej m.in. Jimmy Page, Matt Bellamy, Lars Urlich, Tom Morello, czy Dave Grohl. Każdy, kto słyszał Royal Blood na żywo, doskonale wie, że ich wizyta w Polsce to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych roku! 🎸🥁

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.