Dizzee Rascal zapowiada nowy album

Jeden z najbardziej kultowych brytyjskich raperów powraca! Dizzee Rascal oficjalnie ogłasza premierę siódmego albumu studyjnego. „E3 AF” ukaże się 9 października, a już teraz można posłuchać pierwszego singla zapowiadającego wydawnictwo – „L.L.L.L (Love Life Live Large)”.

Singiel jest zapowiedzią nowej ery w karierze Rascala. „E3 AF” to pierwszy album rapera w całości napisany, nagrany i wyprodukowany w Wielkiej Brytanii od ponad dekady. Na wydawnictwo trafi 10 wielowymiarowych kawałków, głęboko zakorzenionych w dziedzictwie wschodniego Londynu oraz muzyki czarnoskórych z Wielkiej Brytanii. Dizzee brzmi ostrzej i bardziej świeżo niż kiedykolwiek. Artysta przelał swoją kreatywną energię z kilku lat w pełnokrwisty album „E3 AF”.

W pierwszym singlu zapowiadającym płytę, „L.L.L.L (Love Life Liv Large)” usłyszymy gościnnie pochodzącego z Tottenhamu MC Chipa.

„E3 AF” potwierdza status Dizzee’ego jako artysty u szczytu swych kreatywnych sił. Brzmieniowo to przede wszystkim grime oraz rezolutny, bardzo przyszłościowy brytyjski rap. Od pierwszej do ostatniej piosenki będzie to podróż przez wszystko, co najlepsze w doskonałej muzyce tworzonej przez czarnoskórych Brytyjczyków. Całość wręcz rezonuje energią.

Dizzee Rascal to wyjątkowy artysta, który inspiruje kolejne pokolenia wykonawców. Od czasu debiutanckiego „Boy In Da Corner” z 2003, gwiazdor nieustannie stawia wyżej poprzeczkę. To bez wątpienia członek brytyjskiej muzycznej rodziny królewskiej. Między 2004 a 2017 każde wydawnictwo Rascala trafiało do Top 10 w Wielkiej Brytanii, a artysta może poszczycić się nie tylko szeregiem nagród i wyróżnień, ale przede wszystkim legionem oddanych fanów.

Źrodło: Universal Music Polska

Leave A Reply

Your email address will not be published.