Aluna tańczy i płacze

Aluna prezentuje kolejną zapowiedź solowego debiutu „Reinassance” (premiera krążka już 28 sierpnia!) – singiel „Envious”. Zazdrościmy sami sobie, że możemy go posłuchać!

Aluna tak opowiada o nowym utworze: – Myślę, że ten kawałek jest teraz bardzo potrzebny ludziom, bo to chyba najlepsza w moim dorobku piosenka w stylu, który nazwałam „cry dancing” – taki, w którym wszystkie twoje emocje znajdują ujście, więc jednocześnie tańczysz i płaczesz. W tych ciężkich czasach każdy z nas powinien zrobić coś takiego minimum raz dziennie!
Do utworu powstał klip wyreżyserowany przez Hamadou Frederica Balde.

Na debiutancki solowy album Aluny, połowy duetu AlunaGeorge, trafi 14 utworów, w tym współprace z takimi nazwiskami jak Princess Nokia, Jada Kingdom, SG Lewis, KAYTRANADA. Rema i wielu innych.
Aluna w tym roku może poszczycić się już ponad 14 mln streamów, liczbą niemal 2 tys. odtworzeń w radiach w 32 krajach oraz obecnością na playliście Spotify New Music Friday w ponad 20 krajach.

Aluna podpisała kontrakt z Mad Decent, wytwórnią założoną przez jej wieloletniego współpracownika oraz przyjaciela – Diplo. Jak mówi sama artystka: – Uwielbiam być głównym składnikiem tanecznych hitów, jednak od pewnego czasu zapragnęłam zostać autorką całego dania od początku do końca. W przeszłości, występując z wieloma białymi kolegami, zawsze czułam się trochę jak gość, mało było czarnoskórych dziewczyn dookoła. Dlatego przez długi czas nie przyszło mi do głowy, że muzyka dance może być MOJA jako artystki, nawet jeśli stanowiła serce mojego zamiłowania do tej dziedziny sztuki. Potem zaczęłam zgłębiać historię dance i moją uwagę zwróciła np. scena z Chicago, gdzie pionierami były osoby czarnoskóre, latynosi i/lub LGBTQ+. To zainspirowało mnie, by wetknąć flagę w grunt tanecznej muzyki jako czarnoskóra kobieta, przejmując pełną kontrolę nad kompozycjami oraz produkcją.

„Reinassance” w serwisach cyfrowych już od 28 sierpnia!


LISTA UTWORÓW:
01 I’ve Been Starting To Love All The Things I Hate
02 Warrior (feat. SG Lewis)
03 Sneak
04 Envious
05 Don’t Hit My Line
06 Aluna, Princess Nokia & Jada Kingdom – Get Paid
07 Aluna, KAYTRANADA – The Recipe (feat. Rema)
08 Body Pump
09 Ain’t My Business
10 Off Guard
11 Back Up
12 Pressure
13 Surrender
14 Whistle

Źródło: Universal Music Polska

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.