EELS wraca z nowym albumem

EELS ogłosił szczegóły nadchodzącego nowego krążka „Earth to Dora”! Premiera albumu jest planowana na 30 października. Z tej okazji zespół ujawnił nowy singiel zatytułowany „Are We Alright Again”. Album ukaże się w formie cyfrowej i na  12” winylu oraz w wersji deluxe box set z podwójnym 12” winylem. 

Nowy materiał powstał w kalifornijskim studiu EELS i został wyprodukowany przez lidera grupy Marka Olivera Everetta. W nagraniach brali udział też pozostali członkowie zespołu:  Koool G Murder, The Chet oraz P-Boo. 

„Te piosenki powstały tuż przed uderzeniem pandemii, która zmieniła wszystko. Mam nadzieję, że wniosą trochę ukojenia. Odbiorcy usłyszą utwory dotyczące rzeczy, o których marzymy by do nich powrócić. Może te tematy dotyczą ludzi i dzisiaj. Tylko jedna piosenka została napisana na pierwszym etapie pandemii –  „Are We Alright Again”. Jest niejako śnieniem na jawie w trakcie kwarantanny, którego desperacko potrzebowałem” – mówi E.  

Na nowym krążku znajdzie się 12 utworów. „Earth to Dora” to następca dobrze przyjętego albumu „Deconstruction” z 2018 r. EELS ma za sobą jedną z najbardziej konsekwentnie budowanych karier w branży muzycznej. Grupa wydała do tej pory 12 krążków studyjnych od momentu ukazania się debiutu „Beautiful Freak” w 1996 r.

Oto lista utworów „Earth to Dora”:

1. Anything For Boo

2. Are We Alright Again

3. Who You Say You Are

4. Earth to Dora

5. Dark and Dramatic

6. Are You Fucking Your Ex

7. The Gentle Souls

8. Of Unsent Letters

9. I Got Hurt

10. OK

11. Baby Let’s Make It Real

12. Waking Up

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.