Electropopowa live sesja czy już mini koncert?

„Obiecaj”, „Musisz” i „Ulatuje” – te trzy utwory nagrane na live sesji to mini koncert prezentujący wszechstronność artystki oraz udowadniający, że bardzo dobrze można brzmieć nie tylko na płycie. Usłyszymy jak artystka przearanżowała swoje electropopowe utwory i wykonała je w wersji z żywymi instrumentami. Tego trzeba polskiej scenie muzycznej. Świetny wokal, doskonali muzycy – to powrót do najlepszej jakości dźwięków i fantastycznych brzmień. Olga, oprócz swojego stałego składu koncertowego, zaprosiła do nagrania live sesji wybitnych muzyków młodego pokolenia. Na basie możemy usłyszeć i zobaczyć Adama Świerczyńskiego (basista m.in. Rosalie.) czy Kubę Łupińskiego (trębacz w orkiestrze koncertowej The Dumplings).

Utwór „Obiecaj” dostępny jest jedynie w wersji na żywo, zarejestrowanej podczas jednej z live sesji Olgi Polikowskiej. Na wersję studyjną, fani artystki będą musieli jeszcze chwilę poczekać. „Po nawiązaniu w naszej twórczości do stylu lat 80, a następnie oparciu się na mocnym synthcie, w naszych głowach pojawił się utwór Obiecaj. Bujający beat i mięsisty arpeggiator basowy zapewniły mocno taneczno-klubowy klimat. 
Jest lekko i radośnie, a powtarzające się słowa Obiecaj mi, Obiecaj… głęboko, mam nadzieję, zapadają w pamięć. Wiem, że ten utwór będzie poruszał wszystkie nogi” – mówi artystka. 

„Musisz” to drugi singiel wschodzącej gwiazdy electro-pop w Polsce, który swoją premierę miał we wrześniu 2018. Dokładnie tak jak singiel „Ulatuje”, drugi utwór Olgi, już nieco mocniejszy i zdecydowanie bardziej elektroniczny, został dopieszczony przez dwóch producentów muzycznych – Łukasza Marona oraz Szatta. 

Ulatuje” to pierwszy z trzech utworów, które artystka wraz z zespołem zdecydowała się zaprezentować w wersji live. Nowa wyjątkowa aranżacja – do popowego, elektronicznego utworu muzycy dodali więcej żywych instrumentów (m.in. trąbkę, gitarę) i w ten sposób nadali znanemu singlowi zupełnie nową jakość i energię. 

Olga Polikowska zadebiutowała na polskiej scenie muzycznej w lipcu 2018 roku. Jej pierwszy singiel „Ulatuje”, który został wyprodukowany we współpracy z Łukaszem Maronem (Flemings, Natalia Moskal) i Szattem (zespół Kroki), od razu zyskał przychylność i pozytywne opinie dziennikarzy. „Takich piosenek szukam w polskim popie: pozbawionych balastu pretensjonalności, stawiających na chwytliwe melodie (dawno nie słyszałem takiego refrenu w polskim mainstreamie), szukających porozumienia z r&b, no i wreszcie ubranych w błyszczące synthowe szaty. To wszystko znalazłem w singlu Olgi (za który muzycznie odpowiadają: Łukasz Maron, więc jakby wiadomo; oraz Szatt z zespołu Kroki), która może i chowa się trochę za vintage’ową firanką, ale wyraźnie spogląda w przyszłość. I bardzo się cieszę, bo startując z pozycji „polskiej Jessie Ware” można chyba naprawdę daleko zajść.” – o singlu „Ulatuje” mówi Tomek Skowyra z Porcys. 
Mocne uderzenie elektroniki, taneczny bit, pulsujące zmysłowe brzmienia i piękny, subtelny wokal to drugi singiel Olgi Polikowskiej. Tym razem artystka prezentuje electro pop w nieco cięższej, ale równie melodyjnej odsłonie. „Musisz” jest poniekąd kontynuacją rozpoczętej myśli w pierwszym singlu „Ulatuje”. Za produkcję utworu odpowiada Łukasz Maron. Koprodukcja to dzieło Szatta, miks natomiast zrealizował Rafał Smoleń, współpracujący wcześniej m.in. z Dawidem Podsiadło, Katarzyną Nosowską, Taconafide, Linią Nocną czy zespołem BOKKA. 
Nagranie dźwięku na planie: Jeremiasz Hendzel 
Miks, master: Jeremiasz Hendzel 
Wokal: Olga Polikowska 
Perkusja: Patryk Walczak 
Elektronika, produkcja: Łukasz Maron 
Bass: Adam Świerczyński 
Gitara: Grzegorz Stańczyk 
Piano: Marek Wiermiejewicz 
Trąbka: Kuba Łupiński 

Produkcja: Eye One Studio http://eyeonestudio.pl
Kierownik produkcji: Anna Wysocka | Fonobo Label 
Producent wykonawczy: Fonobo Label 
Reżyseria: Przemysław Mielniczuk, Tymon Tykwiński 
DoP: Tymon Tykwiński 
II kamera: Przemysław Mielniczuk 
III kamera: Sandra Ksepka 
Hair & Make-up: Marta Jędrys 
Montaż: Przemysław Mielniczuk 
Koloryzacja: Przemysław Mielniczuk 
https://www.facebook.com/polikowskaolga/
https://www.facebook.com/Fonobo/

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.