Eros Ramazzotti – „Vita Ce N’è” – PREMIERA ALBUMU

Piętnasty album studyjny Erosa Ramazzotti – „Vita Ce N’è” – trafił do sklepów i serwisów cyfrowych:

https://UmusicPL.lnk.to/ErosRamazzottiVCN

https://www.youtube.com/watch?v=er3uROFiWus

Album został zadedykowany Pino Daniele’owi, bliskiemu przyjacielowi i artyście, z którym Eros wielokrotnie występował. „Vita Ce N’è”, piętnasty album studyjny w dorobku włoskiego gwiazdora, to krążek poświęcony miłości – bo, jak przyznaje sam artysta: to ona jest źródłem optymizmu, z którego powinniśmy czerpać garściami.

Na krążku znalazło się wiele ekscytujących duetów z międzynarodowymi gwiazdami, w tym z Alessią Carą. – To spełnienie marzeń – mówi artystka o pracy z Ramazzottim. Ich wspólny utwór „Vale per sempre” to deklaracja miłości, która nie boi się upływu czasu. Na „Per il resto tutto bene” można usłyszeć głos wielkiej gwiazdy z Niemiec, Helene Fischer. Wreszcie: duet z Luisem Fonsim, który zapewnił sobie sławę na całym świecie za sprawą „Despacito”. „Per le strade una canzone” to hołd dla muzyki, wzbogacony słonecznym, latynoskim rytmem. – Wspólnie z Erosem za pomocą tego kawałka chcieliśmy przekazać ważną wiadomość: abyśmy dzielili się ze wszystkimi dobrymi wibracjami za pomocą muzyki – tłumaczy Fonsi.

„Vita Ce N’è” to pierwszy album w dorobku Erosa, w którym artysta w całości sprawował pieczę nad produkcją, z pomocą Antonio Filipelliego oraz Celso Valliego. – Płyta reprezentuje nowy początek, wyzwania, które stawiam samemu sobie – tłumaczy muzyk. Rzeczywiście, wokalista na najnowszym krążku nie stroni od poruszania także trudnych tematów. Ballada „Dall’ altra parte dell’infinito” opowiada o niezwykle bolesnej rzeczy, jaką jest strata dziecka. Nadzieję można odnaleźć w „Siamo” – utworze, który pokazuje, że najlepsze jest jeszcze przed nami. Za aranżacje smyczków odpowiada Davide Rossi, który stworzył m.in. słynne partie smyczków w „Viva la vida” Coldplay.

Materiał z „Vita Ce N’è” na żywo będzie można usłyszeć w Polsce w październiku przyszłego roku. Eros Ramazzotti wystąpi 20.10.2019 na Torwarze w Warszawie. Podczas trasy muzyk wystąpi z zespołem w składzie: Luca Scarpa (pianino), Giovanni Boscariol (klawisze), Paolo Costa (bas), Giorgio Secco (gitara), Corey Sanchez (gitara), Eric Moore (perkusja), Scott Paddock (saksofon).

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny