Everything Everything dzielą się nowym utworem „PLANETS”

„PLANETS” to kolejny, po „Arch Enemy” i „In Birdsong”, singiel Everything Everything promujący nową płytę. Piąty album zespołu jest zatytułowany „RE-ANIMATOR” i ukaże się 21 sierpnia. Poprzednie single można było usłyszeć w Radio 1 oraz Radio 6 Music. Teraz zespół udostępnia nowy utwór „Planets” wraz z oficjalnym video.

Frontman grupy Jonathan Higgs mówi:

Planets” to piosenka o chęci bycia kochanym i znalezieniu miłości wszechświata.

Towarzyszące utworowi video skupia się na szympansie zagubionym w egzystencjalnym dylemacie: jeśli wszechświat jest tak niezmiernie ogromny, jak jeden naczelny może pogodzić się ze swoją względną nieznacznością? Podobnie jak w przypadku klipów do „Arch Enemy” i „In Birdsong”, obraz „Planets” został wyreżyserowany przez Higgsa podczas lockdownu. Ta sytuacja konsekwentnie napędza jego kreatywność. Po raz kolejny wykorzystał rozmaite techniki aby stworzyć wciągającą i oryginalną oprawę wizualną.

„Planets”, „Arch Enemy” i „In Birdsong” pojawią się w piątym albumie Everything Everything „RE-ANIMATOR”. Album będzie dostępny w formacie CD, na winylu i w wersji cyfrowej. Można go tutaj zamówić w przedsprzedaży: https://bit.ly/30Tjyx9

Płyta „RE-ANIMATOR” jest następcą „A Fever Dream” z 2017 roku, która zadebiutowała na 5. miejscu na oficjalnej brytyjskiej listy albumów. Zespół był nominowany do nagrody Mercury, a także dwóch nagród Ivor Novello.

Lista utworów:

1. Lost Powers

2. Big Climb

3. It Was A Monstering

4. Planets

5. Moonlight

6. Arch Enemy

7. Lord Of The Trapdoor

8. Black Hyena

9. In Birdsong

10. The Actor

11. Violent Sun

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny