FAUST (death/thrash): singiel promujący nowy album „Cisza po Tobie”

Polski zespół FAUST grający death/thrash metal wypuścił singiel “Pogarda” promujący nowy album “Cisza Po Tobie”. Dla fanów takich zespołów jak: Testament, KAT, Legion of the Damned

Na perkusji Paweł „Pavulon” Jaroszewicz (AntigamaBatushka, ex-Vader)


Faust powraca z czwartym albumem w swojej 25-letniej historii thrash/death metalowego grania. “Cisza po Tobie” nawiązuje stylistycznie do entuzjastycznie przyjętego koncept albumu “Wspólnota Brudnych Sumień” (uznaną przez Musick Magazine za jedno z najważniejszych wydawnictw ostatniej dekady w rodzimym metalu). Jest to najbardziej brutalna, najszybsza, a jednocześnie najbardziej liryczna w warstwie tekstowej płyta tej formacji. Od ekstremalnych blastów Pavulona po opartą na białych głosach pieśń pogrzebową i nigdzie indziej nie spotykane instrumentarium. Album ten łamie kręgosłupy stereotypom, poszerza granice metalu. Fani starego KATMorbid AngelTestamentDeath, a nawet Dead Can Dance czy słowiańskiej muzyki źródeł nie będą czuć się rozczarowani.

Materiał zarejestrowano oraz zmiksowano i poddano masteringowi we współpracy z Filipem Hałucha w Heinrich House Studio, partie perkusji nagrano z Pawłem Granowskim w JNS Studio.

Premiera płyty zaplanowana jest na 30 września 2022 roku i ukaże się na CD jewelbox nakładem polskiej wytwórni Szataniecpre-order wystartuje 12 września.

Autorką okładki oraz 28 stronicowej wkładki z ręcznie malowanymi grafikami jest Anna Malesińska, za layout odpowiada Piotr Czajkowski.

Komentarz zespołu odnośnie nowej płyty:Kolejność utworów na płycie nie jest przypadkowa. Okładka płyty przedstawiająca smutną Maryję z dzieckiem na rękach  otoczeniu gnijących owoców oraz drapieżnych czy padlinożernych owadów sugeruje, że będzie to zbiór refleksji nad kondycją moralną współczesnego, zakorzenionego w wartościach chrześcijańskich społeczeństwa. Wartościach, które gniją, korodują i często są uzasadnieniem nienawiści i nietolerancji. W warstwie muzycznej zespół stara się przedstawić mechanizmy, które ostatecznie prowadzą do gwałtów, przemocy, emigracji, ludobójstwa i zobojętnienia ludzi na te zjawiska. Jest to historia ucieczki rodzica z dzieckiem przed prześladowaniem, aż do momentu, w  którym dalej uciekać już nie są w stanie. Dlatego ostatni, zaśpiewany białym głosem utwór to jednocześnie kołysanka i pieśń pogrzebowa. Autor tekstu wykłada w nim swoją osobistą filozofię na temat tego, co stanie się z nami po śmierci. Jeśli spojrzeć na to z perspektywy Tomka Dąbrowskiego – śmierć nie istnieje„.

Skład zespołu:

Tomasz „Kaman” Dąbrowski – gitara

Maciej Bartkowski – wokal
Krzysztof Słowikowski – gitara solowa

Szymon Grzemski – bas

Paweł „Pavulon” Jaroszewicz – perkusja

Dariusz Ojdana – klawisze

Karolina Matuszkiewicz – śpiew, fidel płocka, suka biłgorajska, kobyz

Social Media
Facebook https://www.facebook.com/Faust-Band-Poland-336344530572420/
Bandcamp https://faust4.bandcamp.com/
Spotify https://open.spotify.com/artist/7tWHxCHfsFZoPHzqiQTlIZ
Youtube https://www.youtube.com/channel/UCht5tdVuqzazHVfBtjYliOA

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.