Final Symphony – koncert muzyki z gier FINAL FANTASY po raz pierwszy w Polsce już w październiku!

Z przyjemnością informujemy, że 14 października 2023 roku, w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu zostanie zorganizowany, po raz pierwszy w Polsce, koncert muzyki z gier FINAL FANTASY zatytułowany „Final Symphony”. Za organizację tego wydarzenia odpowiada Fundacja Game Music.

Final Symphony to symfoniczna podróż do świata gierFINAL FANTASY VI, VII oraz X w towarzystwie muzyki skomponowanej przez Nobuo Uematsu i Masashiego Hamauzu. To rozbudowane muzyczne dzieło skierowane nie tylko do fanów gier Final Fantasy, ale przeznaczone dla uszu każdego, kto po prostu kocha piękną muzykę ilustracyjną interpretowaną na żywo w wyjątkowo emocjonalny sposób.

Koncert Final Symphony jest oficjalnie licencjonowany przez Square Enix, jednego z największych producentów i wydawców w branży gier wideo. Dzieło prezentuje niezapomniane tematy muzyczne w formie porywających orkiestrowych suit, które zabrzmią po raz pierwszy w Polsce już 14 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

„Chociaż w dzisiejszych czasach jest wiele koncertów muzyki z gier, co wyróżnia Final Symphony to swoboda i artystyczny sposób, w jaki oryginalna muzyka jest interpretowana. Oferuje to coś naprawdę nowego, nie tylko dla fanów samych gier.” – mówi legendarny twórca muzyki do serii FINAL FANTASY, Nobuo Uematsu.

„Final Symphony nie tylko rozpieszcza fanów poprzez przywoływanie wspomnień ze świata gry i towarzyszących im emocji. Zamiast tego stworzyliśmy koncert, aby uczcić dźwięki serii FINAL FANTASY, prezentując utwory w formie czystej muzyki orkiestrowej – prawdziwą Final Symphony.” – dodaje kompozytor Masashi Hamauzu.

Za organizację koncertu Final Symphony w Polsce odpowiada Fundacja Game Music. To kolejny projekt Fundacji, obok realizacji autorskiego Game Music Festivalu, mający na celu popularyzację muzyki z gier wideo.Cieszymy się, że w końcu uda nam się zaprezentować przepiękną muzykę z serii gier FINAL FANTASY w Polsce. Jesteśmy przekonani, że te suity koncertowe zaskoczą nie tylko polskich fanów FINAL FANTASY, ale każdego miłośnika muzyki symfonicznej wystawianej na żywo na scenie.” –  zdradza organizator koncertu, Fundacja Game Music.

Bilety:

Bilety na koncert Final Symphony do nabycia w serwisie Ticketmaster.

Artyści:

Orkiestra symfoniczna NFM Filharmonia Wrocławska powstała w 1945 roku i od tego czasu wykonała dziesiątki unikalnych projektów, promując także polską muzykę za granicą.

Mischa Cheung studiował pod kierunkiem prof. K. Scherbakova na Zurich University of the Arts i rozpoczął aktywną karierę, występując na wielu estradach koncertowych i festiwalach na całym świecie. Jest członkiem Gershwin Piano Quartet, bardzo cenionego zespołu wykonującego spektakularne aranżacje na cztery fortepiany.

Eckehard Stier jest głównym dyrygentem gościnnym Orkiestry Massimo Bellini Catania. W latach 2009-2015 był głównym dyrygentem Auckland Philhamonia Orchestra. Od tego czasu występował gościnnie jako dyrygent między innymi z London Symphony, London Philharmonic Orchestra, Tokyo Philharmonic i Melbourne Symphony Orchestra.

Miejsce:

Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu to imponujący gmach na mapie polskich filharmonii. Doskonała akustyka specjalnie zaprojektowanych sal koncertowych stawia NFM w czołówce najlepszych obiektów tego typu na świecie. Posiadają one nowoczesne systemy służące do zmiany akustyki, m.in. ruchomy sufit oraz przestrzenie akustyczne okalające sale, pozwalając na regulację długości wybrzmiewania dźwięku.

O FUNDACJI GAME MUSIC

Fundacja Game Music powstała z inicjatywy grupy ludzi zafascynowanych muzyką z gier wideo. Zespół od 2006 roku tworzy portal gamemusic.pl, który dostarcza treści poświęcone tematyce dźwięku w grach. Działalność portalu obejmuje recenzje, wywiady i artykuły, lecz także organizację koncertów (Game Music Festival), warsztaty i panele dyskusyjne oraz wytwórnię płyt winylowych Gamemusic Records.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.