Gala „Płyty Rocku Antyradia 2019”

19 marca (czwartek) w warszawskim Klubie Stodoła zostaną ogłoszeni laureaci 14. edycji „Płyty Rocku Antyradia„. Gwiazdą wieczoru będzie Blues Pills ze Szwecji. Obok nich wystąpi też brytyjska formacja Allusinlove oraz zespół Bruklin – ubiegłoroczny zwycięzca „Antyfestu Antyradia„.

Blues Pills to kapela dobrze znana polskim fanom muzyki rockowej. Powstała w 2011 roku w szwedzkim Örebro. Swoją oryginalną stylistykę zawdzięcza mieszance elementów psychodelicznego rocka i bluesa, w której słychać inspirację klasyczną muzyką rockową lat 60. i 70. W Polsce byli już kilkukrotnie, ostatnim razem na Pol’and’Rock Festival w 2018 roku, gdzie spotkali się z bardzo ciepłym przyjęciem przez wielotysięczną publikę. Na swoim koncie mają dwa albumy studyjne, a jeszcze w tym roku ukaże się ich trzecia płyta, z której kawałki z pewnością będzie można usłyszeć podczas gali „Płyty Rocku Antyradia” 2019.

Obok Blues Pills na scenie wystąpi też brytyjski Allusinlove – rockowa post-grunge’owa formacja, znana z takich przebojów jak choćby „All Good People„. Ich debiutancki album „It’s Okay To Talk„, którego premiera miała miejsce w czerwcu 2019 roku, został nominowany do plebiscytu Antyradia. Publiczność zobaczy również rodzimy Bruklin – ubiegłorocznych zwycięzców „Antyfestu Antyradia„.

Gala „Płyty Rocku Antyradia” to jednak przede wszystkim ogłoszenie wyników najważniejszego plebiscytu muzyki rockowej w Polsce. Stanie się to już po raz czternasty. Za 2019 rok nominowano w dziesięciu kategoriach kilkadziesiąt zespołów i artystów z Polski i zagranicy. Wśród nich m.in.: Kult, Nocny Kochanek, Muniek Staszczyk, Pidżama Porno, Rammstein, Volbeat, Slipknot, Ozzy Osbourne czy Greta Van Fleet. O tym kto otrzyma statuetki decydują słuchacze Antyradia i fani muzyki rockowej.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.