Glaca, Peja i Jan Borysewicz w utworze dedykowanym medykom!

Artyści połączyli siły i nagrali utwór„Oddać siebie” który wesprze akcję #hot16challenge!

     Specjalny singiel dedykowany wszystkim pracownikom ochrony zdrowia, lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, oraz innym osobom wspierającym walkę z pandemią, już w sieci. „To oni są prawdziwymi bohaterami ostatnich tygodni. Dla nich powstał ten utwór, to im dziękujemy!!!” – mówi Glaca, inicjator tego przedsięwzięcia.

Odtworzenia i streaming utworu wesprą akcję Beef z koronawirusem #hot16challenge”, szczegóły dostępne pod adresem – http://siepomaga.pl/hot16challenge, pełne info na stronie http://hot16challenge.network

Główną ideą teledysku „Oddać siebie” podczas całego procesu tworzenia, za którego realizacje odpowiada Mikołaj Górecki, było utrzymanie spontaniczności. Artyści, goście i fani pojawili się w nim pod wpływem emocji ostatnich tygodni, w odpowiedzi na swoją wewnętrzną potrzebę solidarności ze służbami medycznymi. Zapragnęli być głosem wsparcia dla ich poświęcenia w tym trudnym czasie, w jakim znalazł się niespodziewanie cały świat z powodu pandemii Covid-19.

Kiedy napisałem szkic tego utworu wiedziałem, że tylko Peja jest w stanie unieść ciężar tematu który zdecydowałem się w nim poruszyć. Zaproponowaliśmy udział w teledysku fanom i przyjaciołom na całym świecie. Dzięki temu, że nam zaufali i włączyli się pod wpływem swoich emocji do udziału w produkcję tego wideoklipu, jest to nasz wspólny głos, a może nawet jest tak, że to my jesteśmy ICH głosem!

Teledysk otwiera Martyna Wojciechowska, która trzyma kartkę z tłumaczeniem pięknego tekstu artystki z RPA – Inge Beckmann, który Inge śpiewa na  samym początku utworu. Martynie towarzyszą nagrania ludzi z całego świata, którzy na wieść, że piszemy song w hołdzie dla służb medycznych zdecydowali się przyłączyć do projektu. Jestem bardzo szczęśliwy, że ten przekaz ludzi z całego świata ma szanse uczynić też nasze podziękowanie globalnym, szeroko, tak jak pandemia, która przecież dotknęła cały świat. Obrazem chcieliśmy wesprzeć ludzi którzy w obliczu kryzysu bez wahania są wstanie pracować ponad siły, ryzykować swoje zdrowie i życie dla innych. Lekarze, pracownicy ochrony zdrowia, ludzie którzy podjęli się pomocy starszym, samotnym, wykluczonym społecznie, przypomnieli nam w tym szczególnym czasie, o istotnych kwestiach. Są wśród nas jeszcze tacy którzy swoją przysięgę zawodową traktują bardzo poważnie, oraz że są tacy którzy w obliczu zagrożenia bezinteresownie i bez wahania pomagają i oddają siebie potrzebującym. Chcieliśmy tym utworem jak i obrazem oddać swoje emocje, to co poczuliśmy, co nami w tym okresie zawładnęło i czym zapragnęliśmy się szerzej podzielić, przygotowując to w takiej formule, aby każdy kto chciał nas wesprzeć swoimi emocjami, miał szanse to zrobić. „Oddać siebie” jest wyrazem wielu emocji ludzkich, jest naszym wpólnym głosem w tej sprawie.

We mnie osobiście po obejrzeniu całości, i kiedy słucham ujmującego solo w wykonaniu Jana Borysewicza, patrząc równocześnie na cudowne ujęcia, pustych ulic Warszawy pozostaje jedna myśl: musimy walczyć o NASZ świat, musimy dotrzeć do tego co ludzkie i zawsze pamiętać, że to zwykli ludzie są prawdziwymi bohaterami”, wyjaśnia Glaca.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny