Hania Rani, Igor Brejdygant i Aleksandra Popławska w kolejnym tygodniu wirtualnych spotkań Empiku

W najbliższy wtorek 23 czerwca o godz. 20:00 Empik zainicjuje zupełnie nowy cykl wirtualnych koncertów i rozmów z artystami wokół ich premierowych albumów – #EmpikMusicLive. Gościem pierwszego wydarzenia będzie Hania Rani, która zagra 30-minutowy koncert i opowie o nowym albumie „Home” (Gondwana Records). Następnego dnia, w środę 24 czerwca o godz. 18:00 gośćmi Empiku w ramach cyklu #premieraonline będą Igor Brejdygant, autor książki „Szadź” (Wydawnictwo Marginesy) oraz Aleksandra Popławska – odtwórczyni głównej roli w serialu na motywach tej powieści. Transmisje wszystkich spotkań odbywają się na żywo na stronie Facebook.com/Empikcom.

#EmpikMusicLive to nowy cykl wirtualnych spotkań promujący najciekawsze premiery muzyczne. Rozmowy z artystami oraz ich występy będą transmitowane na żywo na stronie marki na Facebooku, a zapis audio każdego z nich trafi następnie do aplikacji streamingowej Empik Music. Cykl zainauguruje 23 czerwca Hania Rani, laureatka Odkrycia Empiku 2019, która w trakcie 30-minutowego koncertu wykona kilka utworów, w tym z premierowego albumu „Home”.

Następnego dnia odbędzie się kolejne spotkanie autorskie z cyklu #premieraonline, tym razem wokół powieści „Szadź”. Na pytania widzów odpowie autor książki, Igor Brejdygant oraz odtwórczyni głównej roli w serialu opartym na jej motywach – Aleksandra Popławska. Obydwa spotkania będą tłumaczone na język migowy. W trakcie transmisji możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem.

Hania Rani w ramach #EmpikMusicLive – wtorek, 23 czerwca, godz. 20:00

Empik wspólnie z Gondwana Records, Mystic Production oraz Going. zaprasza na spotkanie z Hanią Rani promujące nowy album „Home” (Gondwana Records). Rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydłowska. „Home” to pytanie o szukanie przynależności i własnego kąta, a także historia o emocjonalnym kalejdoskopie – od szczęścia po tęsknotę. Pod względem muzycznym drugi album Hani Rani jest podsumowaniem wszystkich jej wcześniejszych dokonań i poszukiwań. Kręgosłupem aranżacji nadal pozostaje pianino i fortepian, jednak na płycie usłyszymy znacznie większy zestaw instrumentów, które na przestrzeni lat pracy artystycznej zafascynowały pianistkę. Do współpracy nad kilkoma utworami Rani zaprosiła Ziemowita Klimka (kontrabas) i Wojtka Warmijaka (perkusja) z tria jazzowego Immortal Onion, którym zachwyciła się podczas festiwalu Tchnienia w Bieszczadach. Oprócz bębnów i basu usłyszeć też będzie można subtelne brzmienie syntezatorów, kwintet smyczkowy oraz głos Hani.

Niektóre kompozycje na album pochodzą nawet z 2016 roku, a niektóre powstały na kilka dni przed rozpoczęciem nagrań. Głównym założeniem aranżacyjnym było nowe wykorzystanie instrumentu najbliższego artystce, czyli pianina. Hania postanowiła wykorzystać jego możliwości, przekraczając dotychczasowe granice, układając na sobie wiele warstw oraz pracując nad brzmieniem każdej z nich, tak, że czasami bardziej przypominają harfę lub instrumenty perkusyjne niż instrument klawiszowy. Oprócz piosenek i bardziej złożonych utworów instrumentalnych na albumie nie zabrakło kompozycji na pianino solo, gdzie tak jak na debiutanckim krążku „Esja”, oprócz dźwięków fortepianu możemy usłyszeć inne odgłosy: młoteczków, strun czy po prostu oddechu pianistki. Nagraniem albumu zajął się ponownie przyjaciel Hani – Piotr Wieczorek oraz Ignacy Gruszecki (Monochrom Studio). Za mix odpowiadają, podobnie jak w przypadku „Esji”, Gijs van Klooster z Amsterdamu oraz Piotr Wieczorek, a za mastering – Zino Mikorey, znany z pracy nad albumami takich artystów jak Nils Frahm czy Olafur Arnalds.

Igor Brejdygant i Aleksandra Popławska – środa, 24 czerwca, godz. 18:00

Empik wraz z Wydawnictwem Marginesy oraz Player.pl zaprasza na spotkanie z Igorem Brejdygantem i Aleksandrą Popławską wokół książki „Szadź” (Wydawnictwo Marginesy). To druga powieść w dorobku Brejdyganta, który poza literaturą zajmuje się również scenopisarstwem i reżyserią filmów. Książkę wydano po raz pierwszy w 2017 roku, a za sprawą opartego na jej motywach serialu o tym samym tytule, czytelnicy odkryli tę wciągającą i pełną niepokoju historię na nowo. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge (Radio Zet).

Las. Młoda dziewczyna. Wygląda, jakby spała. Ale nie śpi. Wie, że zaraz umrze. I czuje, co robi z nią jej morderca, tyle, że nie jest w stanie nawet mrugnąć. Kiedy nad ranem zostają znalezione zwłoki, na miejscu zjawia się komisarz Agnieszka Polkowska. Nikt nie chce z nią pracować – zbyt wiele wymaga, słynie z ostrego języka i jest bardziej inteligentna od kolegów. Jej zaangażowanie w każdą ze spraw nie bierze się znikąd: ma kilka tajemnic i wolałaby się nimi nie dzielić. Ostatnie, czego jej trzeba, to błyskotliwy psychopata – człowiek, który odczuwa emocje tylko wtedy, gdy poluje. Gdy wybiera dziewczyny, osacza je i zabija: powoli, delektując się ich cierpieniem. Jest precyzyjny i metodyczny, przekonany, że nikt mu nie dorówna. Nie popełnia błędów. Do czasu. Kiedy na jego drodze staje komisarz Polkowska, będzie musiał zmierzyć się z równym mu przeciwnikiem, kimś, kto potrafi rozgryźć tok jego rozumowania i podążyć za makabrycznymi wskazówkami.
Opis wydawcy

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny