INDIOS BRAVOS rusza w jubileuszową trasę koncertową

Z niekłamaną radością pragniemy poinformować, że w listopadzie 2019r – po kilku latach zawieszenia działalności i nieobecności na scenie – Gutek i Piotrek Banach z Indiosami ruszają w jubileuszową trasę koncertową, celebrując w ten sposób 20-tą rocznicę wydania swojej pierwszej płyty „PART ONE”, a zarazem powstania grupy.

Zespół spotka się z publicznością w 5 miastach, oczywiście w oryginalnym składzie.

Niedawno Indios Bravos nagrali nowy utwór, zatytułowany „Nie chcę (takie moje prawo)”, muzyka i słowa Piotr Banach,który jest zapowiedzią wydania okolicznościowej płyty. Album będzie  dostępny w sprzedaży podczas jubileuszowych koncertów. Więcej szczegółów na temat tego wydawnictwa – już niebawem.

W sieci został opublikowany teledysk do singla:

Przebieg trasy przedstawia się następująco:

8.11 (piątek); Kraków – KWADRAT

9.11 (sobota); Wrocław – A2 Centrum Koncertowe

16.11 (sobota); Warszawa – PROGRESJA

22.11 (piątek); Poznań – ZAMEK

29.11 (piątek); Gdańsk – B90

Kilka oficjalnych słów od zespołu:

„Kiedy w roku 2016 zakończyliśmy działalność koncertową, obiecaliśmy Wam, że jeszcze się spotkamy. W roku 2019 jest ku temu doskonała okazja.

Równo 20 lat temu pod szyldem Banach & Indios Bravos ukazała się nasza pierwsza płyta – „Part One”. Powstała, jako solowa płyta Piotra Banacha, wtedy lidera i gitarzysty rockowej grupy Hey, który od połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia szukał nowych środków wyrazu w szeroko rozumianej muzyce elektronicznej. Początkowo miał to być projekt wyłącznie studyjny, zrealizowany we współpracy z wokalistą Piotrem „Gutkiem” Gutkowskim. Pierwsza zapowiedź płyty ukazała się w roku 1997 w postaci piosenki „Drogi”, a finalnie płyta „Part One” miała swoją premierę w maju 1999 roku. Jej zawartością było kilkanaście utworów utrzymanych w stylistyce, którą obaj twórcy określali mianem „cyber-reggae”. Były to po prostu piosenki z charakterystycznym dla muzyki reggae transowym rytmem, zaaranżowane i wykonane za pomocą instrumentów elektronicznych. Następstwem tej płyty było rozpoczęcie regularnej działalności koncertowej i wydawnicze,  poprzedzonej rozszerzeniem składu.

Wiele lat od tamtych wydarzeń chcielibyśmy zaproponować swojego rodzaju podróż sentymentalną i spotkać się z Wami jesienią tego roku na kilku koncertach, których motywem przewodnim byłoby 20-lecie „Part One”.

Oprócz samych występów planujemy też specjalne wydawnictwo fonograficzne będące do kupienia podczas tej trasy.

Pierwszych 300 biletów na każdy z zaplanowanych koncertów będzie upoważniało do odbioru płyty za darmo”

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.