JAK WYGLĄDAŁ TAJNY KONCERT DAWIDA PODSIADŁO?

Największe hity Dawida Podsiadło w nowych aranżacjach, wzruszające solówki na fortepianie, wizualizacje przenoszące widzów w ośmiobitowy świat gry, a to wszystko w eleganckich przestrzeniach Teatru Narodowego. Dawid Podsiadło kolejny raz udowodnił, że jest artystą nietuzinkowym, dostarczając ogrom wrażeń i emocji publiczności koncertu Red Bull Music Presents.

Koncert Red Bull Music Presents: Dawid Podsiadło Gra już od jego ogłoszenia na początku września wzbudzał wiele emocji. Po pierwsze ze względu na kameralny charakter wydarzenia – w kontraście do wyprzedanych koncertów z „Małomiasteczkowej Trasy”, która zawitała do największych sal koncertowych w Polsce, na występ w Teatrze Narodowym dostępnych było zaledwie kilkaset miejsc. Dzięki temu fani Dawida mogli znaleźć się bliżej swojego idola. Intymny charakter koncertu udzielił się zarówno widowni, jak i samemu wokaliście. „Jesteśmy w teatrze, ale czuję się jak byśmy byli w większym salonie” – powiedział Dawid ze sceny do zgromadzonej publiczności, która żywo reagowała na wszystkie jego wypowiedzi. 

Nietypowy był również sposób, w jaki można było zdobyć bilety na koncert. Nie były one dostępne w sprzedaży, a by dostać się na koncert należało zagrać w grę o Dawidzie Podsiadło, w której wcielamy się w wokalistę i wyruszamy do ośmiobitowego świata, aby odzyskać skradzione hity. Co tydzień, od września do grudnia, osoby, które uzyskały najwyższą liczbę punktów w grze, wygrywały podwójne zaproszenia na koncert. Był to zatem prawdziwy test dla fanów Dawida Podsiadło, którzy rywalizowali o jak najwyższe wyniki, ustawiając bardzo wysoko poprzeczkę zdobywanych punktów. 

Ich starania zostały wynagrodzone podczas koncertu Red Bull Music Presents: Dawid Podsiadło Gra, który zachwycił wyjątkowym charakterem. Podobnie jak gra, która składała się z kilku etapów, tak i koncert podzielony został na części, a każda z nich została oznajmiona przez charakterystyczne wizualizacje nawiązujące do ośmiobitowego świata, prezentujące „upload” nowej sceny. W pierwszej usłyszeć można było utwory z najnowszego albumu artysty, „Małomiasteczkowy”, oraz „Nieznajomego” z „Comfort and Happiness”. Po tej części elektryczne instrumenty zespołu zamienione zostały w akustyczne. Królowały utwory z najnowszej płyty, lecz widownia usłyszała również „Trójkąty i kwadraty”. Po kolejnym „uploadzie” sceny, oczom widowni ukazał się fortepian, na którym Dawid zagrał solowe utwory. Był to zdecydowanie najbardziej wzruszający i intymny moment koncertu, czego dowodem była pełna wzruszeń reakcja widowni. W ostatniej części cały zespół powrócił na scenę, by zakończyć tę noc w energetyczny sposób i porwać do tańca publiczność, która wspólnie z Dawidem wyśpiewała takie hity jak „W dobrą stronę” czy „Małomiasteczkowy”. 

Ten wyjątkowy koncert, grao Dawidzie Podsiadło oraz limitowana edycja puszek Red Bulla z wizerunkiem artysty powstały, aby uczcić jego powrót na scenę muzyczną po półtorarocznej przerwie. Taka kolaboracja wróżyć mogła jedynie nietuzinkowe przeżycia. I tak też się stało, czego dowodem jest wczorajszy koncert, który fani Dawida Podsiadło z pewnością zapamiętają na długo. 

RED BULL MUSIC PRESENTS: DAWID PODSIADŁO GRA

20.12.2018, Teatr Narodowy, Warszawa

Grę Dawida Podsiadło można pobrać bezpłatnie z poniższych sklepów:

App Store: https://win.gs/DawidPodsiadloGRA_AppStore

Google Play: https://win.gs/DawidPodsiadloGRA_GooglePlay

Więcej informacji: www.redbull.pl/gra  

Partnerem strategicznym projektu jest Credit Agricole.

1 Komentarz
  1. […] że Dawid Podsiadło lubi zaskakiwać. Pisaliśmy już o tajnych koncertach i relacjonowaliśmy jego występy w polskich miastach. Jeśli spodobał nam się najnowszy album […]

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.