Jean-Michel Jarre – Equinox Infinity / PREMIERA

JEAN-MICHEL JARRE
EQUINOXE INFINITY

NOWA CZĘŚĆ KLASYCZNEGO ALBUMU
PREMIERA

POSŁUCHAJ/KUP

„Equinoxe Infinity” to długo oczekiwany sequel do słynnego albumu „Equinoxe” Jean-Michela Jarre’a, który ukazał się dokładnie czterdzieści lat wcześniej, 16 listopada 1978 roku. Płyta zawiera 10 zupełnie nowych utworów. Nowa część inspirowana jest relacją między ludzkością a nową technologią, zwłaszcza sztuczną inteligencją i zmianom, jakie zachodzą w nas w wyniku postępu technologicznego.

Okładkę albumu, również nawiązującą do ikonicznej okładki oryginału, zaprojektował Filip Hodas.

„W czasach, gdy winyl wraca na dobre, okładka ponownie zyskuje na znaczeniu i uwadze” mówi Jean-Michel Jarre. „Okładka „Equinoxe” zawsze była jedną z mych ulubionych. Czy te dziwne postaci nas obserwują? Patrzą w przestrzeń kosmiczną? Obserwują maszyny, czy zjawiska naturalne? Nie wiemy tego. Nie są straszne, ale są dziwne i tajemnicze. Wykorzystaliśmy ponownie motyw oryginalnego „Watchmena” na okładce, aby kontynuować tę historię”.

Filip Hodas stworzył dwie okładki – jedna pokazuje ludzkość w zgodzie z naturą i technologią, inna obrazuje strach i zniszczenie, które maszyny sieją we świecie.

„Dzięki obu pracom, chcę zwrócić uwagę na dwa scenariusze, z którymi możemy mieć dziś do czynienia, z powodu naszej miłości i uzależnienia od innowacji i technologii. Muzyka na „Equinoxe Infinity” to soundtrack tych dwóch światów” – mówi kompozytor.

Album zostanie wydany w następujących formatach CD (w dwóch wersjach z różnymi okładkami), LP, a także specjalnym boksie zawierającym albumy „Equinoxe” i „Equinoxe Infinity” na CD, dwa 180g winyle, kartę do pobrania płyty oraz plakaty.

Jean-Michel Jarre jest gościem specjalnym targów Audio Video Show 2018 odbywających się na 16 listopada stadionie PGE Narodowy. Podczas targów, na najnowocześniejszym sprzęcie audio, odbędzie się odsłuch nowego albumu.

Tracklista:

 1. The Watchers (Movement 1)
  2. Flying Totems (Movement 2)
  3. Robots don’t cry (Movement 3)
  4. All that you leave behind (Movement 4)
  5. If the wind could speak (Movement 5)
  6. Infinity (Movement 6)
  7. Machines are learning (Movement 7)
  8. The Opening (Movement 8)
  9. Don’t look back (Movement 9)
  10. Equinoxe Infinity (Movement 10)
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny