JOE STRUMMER: nowy utwór!

JOE STRUMMER
NOWY UTWÓR

Wytwórnia Ignition Records postanowiła uczcić zbliżające się urodziny Joe’go Strummera (21 sierpnia) ujawniając kolejny utwór zwiastujący najnowsze wydawnictwo tego legendarnego muzyka „Joe Strummer 001”  . „Rose of Erin”  pochodzi z dotąd niewydanego soundtracku do filmy Sary Driver z 1993 r. „When Pigs Fly”  z Marianne Faithfull w roli głównej. Kompozycji można posłuchać tutaj.

„Joe Strummer 001”  ukaże się 28 września. Będzie to zbiór piosenek, które powstały poza działalnością kultowego zespołu The Clash. Na kompilacji znajdą się nagrania z grupą The 101’ers i The Mescaleros, wszystkie solowe albumy Strummera, ścieżka dźwiękowa do filmu „Sid & Nancy” oraz dotąd niepublikowane utwory.

Po przedwczesnej śmierci Joe’go, w grudniu 2002 r., odkryto wielki zbiór archiwów (teksty piosenek, kasety, taśmy z nagraniami), które muzyk gromadził przez wiele lat w stodole na tyłach ogrodu. W tych zbiorach znalazło się ponad 20 000 pozycji. Archiwizacją tego materiału oraz pracę nad „Joe Strummer 001”  nadzorowała żona muzyka Luce oraz Robert Gordon McHarg III.

Leave A Reply

Your email address will not be published.