Wałbrzych: Letnia serenada 2018 – Cudowny świat musicali – 25.08.2018, g. 19, Uwaga – miejsca siedzące 1 zł

25 sierpnia 2018, godzina 19

Letnia Serenada na Wałbrzyskim Rynku
CUDOWNY ŚWIAT MUSICALI
 
Koncert pod patronatem Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja
 
 
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej
gospodarzem wieczoru i orkiestrę poprowadzi dyrygent Sławomir Chrzanowski
soliści – Edyta Krzemień: sopran, Damian Aleksander: tenor
 

Musical, początkowo prosty spektakl, oparty na tańcu i śpiewie, z czasem stawał się coraz bardziej wyszukany. Pojawienie się w latach siedemdziesiątych XX wieku nowych, atrakcyjnych tematów, uzdolnionych kompozytorów oraz wspaniałych kreacji aktorskich dało musicalowi pozycję porównywalną z operą i baletem.

Wraz z pojawieniem się takich kompozytorów, jak Cole Porter, George Gershwin, Leonard Bernstein, Andrew Lloyd Webber na scenach teatrów muzycznych zaczęły królować musicale, których tytuły znane są na całym świecie, a muzyka (szczególnie piosenki) weszła na stałe do repertuaru orkiestr symfonicznych i zaczęła żyć własnym życiem na różnego rodzaju koncertach. Na taki właśnie wieczór muzyczny z musicalem Filharmonia Sudecka zaprasza Państwa, jak co roku w sierpniu na Wałbrzyski Rynek. W wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego usłyszymy przepiękne piosenki i motywy muzyczne pochodzące z takich dzieł, jak: „Kandyd”, „Deszczowa piosenka”, „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, „Koty”, „Upiór w operze”, „Romeo i Julia”. W poszczególne postaci wcielą się charyzmatyczni soliści – Edyta Krzemień i Damian Aleksander. Gwarantujemy Państwu wspaniałą zabawę i niezapomniane wrażenia!

 
Uwaga! Na miejsca siedzące wstęp za 1 zł, bilety będą sprzedawane przed wejściem od godziny 18-tej w dniu koncertu.
Leave A Reply

Your email address will not be published.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/wk2021/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757