John Grant prezentuje drugi zwiastun nowego krążka

John Grant zaprezentował drugi zwiastun muzyczny nowego krążka „Boy from Michigan”. Do utworu „Rhetorical Figure” powstało lyric video.

„To piosenka o mojej miłości do języka i figur retorycznych oraz o tym, jak bardzo kręci mnie, gdy ktoś włada językiem w bardzo sprawny sposób” – tak o utwórz mówi John.

W ostatniej dekadzie John Grant ugruntował swoją pozycję jako jeden z wielkich muzycznych kronikarzy Amerykańskiego Snu, ukazanego z odwrotnej strony. Co by było, gdyby wszystko, co ci obiecano, na co ciężko pracowałeś, co kochałeś, o co się modliłeś, obróciło się w popiół? Grant w swoim najbardziej autobiograficznym dziele poddaje to wszystko dokładnej analizie. W ciągu dekady samodzielnego nagrywania płyt, artysta eksperymentował z nastrojem, fakturą i dźwiękiem. Na jednym krańcu muzycznej tęczy jest zaprawionym w bojach pianistą, na drugim – solidnym elektronicznym autorem. „Boy from Michigan” płynnie łączy obie te cechy. Grant zna Amerykę na tyle dobrze, by udokumentować ją w mikroskopijnych, malarskich szczegółach. Krucha intensywność wczesnych doświadczeń życiowych mężczyzny w średnim wieku, przekształca się ukradkiem w szeroką metaforę stanu narodu. „Myślę o tym, skąd przyszedłem”, zauważa, „i o tym, w co wszedłem”.

Nowy krążek został wyprodukowany przez długoletnią przyjaciółką artysty Cate Le Bon. Grant stworzył na nowej płycie oszczędny, dziwnie zaaranżowany nowy świat, w którym przyszło mu żyć.

„Cate i ja jesteśmy ludźmi o bardzo silnej woli. Tworzenie płyty jest trudne nawet w dobry dzień. Narastający stres związany z wyborami w USA i pandemią zaczął nas naprawdę dopadać na przełomie lipca i sierpnia zeszłego roku, ale był to również okres pełen niesamowitych i radosnych momentów” – dodaje John Grant.

Piąty solowy album artysty ukaże się 25 czerwca pod szyldem wytwórni Bella Union.

Oto tracklista „Boy from Michigan”:

 1. Boy From Michigan
 2. County Fair
 3. The Rusty Bull
 4. The Cruise Room
 5. Mike And Julie
 6. Best In Me
 7. Rhetorical Figure
 8. Just So You Know
 9. Dandy Star
 10. Your Portfolio
 11. The Only Baby
 12. Billy
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.