[Recenzja Płyty] SONAR – „S3”

23 kwietnia zespół SONAR podzielił się ze światem trzecim albumem studyjnym pt. ‘S3’. To nie jedyna nowość, albowiem nowa płyta zespołu została wydana przez FONOBO Label. Promowana przez cztery single ‘Do dna’, ‘Wiadomo’, ‘50/50’ oraz ‘VHS’. Jest to zatem aż połowa albumu, ponieważ na ‘S3’ składa się tylko 8 piosenek. Ale czy tylko? 8 piosenek, Acz treściwych.

SONAR od początku otwiera przed słuchaczami drzwi na oścież, wpuszczając do środka każdego kto trafi na ich muzykę utworem ‘Otwarte’. Fajne są dodatki na końcu piosenki śpiewane w języku angielskim.

Trzecia płyta elektronicznego zespołu różni się mocno od jego poprzednika „Torino”. SONAR pozwolili sobie na więcej eksperymentów nie tylko z muzyką, ale też z wokalem. Między innymi w piosenkach ‘Wiadomo’ czy „50/50’ słychać autotune na wokalu Leny Osińskiej – wokalistki zespołu, ale nie zrażajcie się tym, to brzmi wyśmienicie dobrze. Totalnie zakochany jestem w „VHS”, totalnie pokręcone dźwięki, przy których można ruszać ciałem we wszystkie strony i oddać się tej muzyce. Nie mogę doczekać się aż wrócą koncerty, a SONAR będą mogli przekazać nową energię ludziom, którzy przyjdą na ich koncerty.

Jest też mały „przystanek” – „Emigrantka” – tutaj można się w pełni wyciszyć po energetycznych brzmieniach, ale nie na długo, ponieważ po niej jest drum&bassowe „REM”. Zakończeniem tego małego wydawnictwa są pięciominutowe „Muchy”.

„S3” przywodzi mi na myśl idealnie dopisany set DJ’ski na najlepszych klubowych imprezach, do których można tańczyć przez całą noc na zapętleniu. Kawał naprawdę dobrej roboty i do tego polskiej roboty! No i polskie teksty… czekałem na coś takiego od bardzo dawna i SONAR mi to dał.

https://www.mtj.pl/sklep/s3/ – pod tym linkiem możecie zakupić płytę. Zachęcamy!

Leave A Reply

Your email address will not be published.