JoséSong – Ogólnopolski konkurs piosenki Obcojęzycznej

JoséSong to Ogólnopolski Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.
Na scenie Bielańskiego Ośrodka Kultury w Warszawie młodzież ma możliwość zabłyśnięcia fenomenalnym francuskim, włoskim, niemieckim, rosyjskim, angielskim czy hiszpańskim przed rodowitymi jurorami oraz jurorami, którzy na co dzień pracują w branży muzycznej. To przedsięwzięcie przyciąga coraz więcej młodzieży oraz spełnia ich muzyczne i językowe marzenia.

Laureaci konkursu uczestniczą wielu wydarzeniach muzycznych, do których są zapraszani dzięki udziałowi w konkursie, np. żegnaj Lato na Bielanach, Bielańskie Mikołajki i koncerty w Galerii Młociny. Dzięki wsparciu Bielańskiego Ośrodka Kultury w styczniu 2020 roku najlepsi wykonawcy z ostatnich pięciu lat uczestniczyli w nagraniu płyty JoséSong Superstars.

Co roku JoséSong otrzymują patronat honorowy od Ambasady Kuby, Niemiec, Hiszpanii czy Instytutu Francuskiego. Otrzymują także patronat honorowy od Parlamentu Europejskiego. Pan David Maria Sassoli – przewodniczący Parlamentu Europejskiego – w swoim liście do twórców konkursu podkreślił,
iż „śpiew i muzyka należą do najprzyjemniejszych metod nauki języka obcego, a muzyka stanowi język uniwersalny, łączący ludzi ponad granicami i pomimo różnic kulturowych”.

Jego poprzednik – pan Antonio Tajani – stwierdził, iż JoséSong „w kreatywny sposób łączy w sobie miłość do muzyki, ciekawość innych kultur i motywuje uczniów do nauki innych języków.
„Ich słowa upewniły nas w przekonaniu, że nasz projekt jest jedyny w swoim rodzaju i chcemy nadal go kontynuować.” – mówią twórcy konkursu

Od samego początku istnienia konkursu wspierają ich także: Ambasada Szwajcarii, Przedstawicielstwo Walonii-Brukseli, Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, Wydawnictwo MUZA, Voice and More i Quality Studio. Uczestnicy to m.in. finaliści The Voice of Poland (Karolina Kula, Julia Bogdańska),
laureaci innych ogólnopolskich i regionalnych konkursów piosenki (Gabriela Kurzac, Daria Domitrz, Jakub Lachowski), którzy mogą pochwalić się nie tylko wspaniałym głosem, ale również perfekcyjną dykcją i wymową w języku obcym. WOLSKA (Patrycja Wolska) – laureatka naszego konkursu z 2018 r., wybitnie utalentowana wokalistka i multiinstrumentalistka, kompozytorka i autorka tekstów została zauważona dzięki nagranej w konkursie płycie i ma już na swoim koncie trzy single i przygotowuje swój solowy album.

W jury Konkursu byli m.in. Krzysztof Dzikowski – autor tekstów piosenek, Przewodniczący Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR, Lanberry – wokalistka kompozytorka i autorka tekstów, Jacek Maślanka – wokalista, trener wokalny, uczestnik The Voice of Poland.
Tegoroczne jury tworzą m.in. zespół Felivers, WOLSKA, Magdalena Wieczorek – wokalistka i trenerka wokalna, Aleksandra Orłowska – sopran, śpiewaczka Teatru Wielkiego w Warszawie, Maryla Gralczyk – pedagog śpiewu i Stanisław Dembski – reżyser Teatru Pijana Sypialnia.

Konkurs JoséSong to nie tylko wykonawcy i jury, ale także młodzież związana z XXII LO im. José Martí, która jest zaangażowana, kreatywna, pracowita i oddana konkursowi bez granic. Współtworząc ten konkurs rozwijają się osobiście, podwyższają swoje kompetencje w wielu dziedzinach,
sprawdzają się w wielu sytuacjach, poznają nowych ludzi i stają się dojrzałymi współorganizatorami tego przedsięwzięcia.

JoséSong to miejsce do którego się wraca, bo fantastyczną atmosferą tworzą otwarci na kulturę i życzliwi ludzie: nauczyciele, uczniowie i absolwenci.

Pomysłodawcami i organizatorami Konkursu są nauczyciele z XXII LO im. José Martí na warszawskich Bielanach.

Konkurs JoséSong jako projekt otrzymał w 2018 r. nominację do Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej, a w 2019 r. został jej laureatem. W 2020 r. otrzymał statuetkę na Bielańskiej Gali Kultury w kategorii: Edukacja Kulturalna.

 

 

 

Więcej o JoséSong na:

Facebook: https://www.facebook.com/konkursjosesong/

Instagram: https://www.instagram.com/konkursjosesong/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCDo2uprCpQIJk7CO8vbbffg/videos

Oraz na: www.josesong.waw.pl

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.