Julia Wieniawa i Krystyna Kurczab-Redlich bohaterkami Premier online

Julia Wieniawa i Krystyna Kurczab-Redlich bohaterkami Premier online

Julia Wieniawa zdj. Empik

Z pewnością wiele osób wykorzystało długi weekend, aby nadrobić kulturalne zaległości. Apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia. Po jakie tytuły sięgnąć w następnej kolejności? Inspiracji dostarczą spotkania z cyklu Premiera online.

Bohaterkami wydarzeń w tym tygodniu będą: Julia Wieniawa, która właśnie wydała debiutancki album „Omamy” i Krystyna Kurczab-Redlich, która opowie o swoim kultowym już reportażu „Pandrioszka”. To nie koniec atrakcji. W środę odbędzie się specjalne wydarzenie, podczas którego fani twórczości J.R.R. Tolkiena usłyszą wieści ze świata Śródziemia.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/Empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Organizatorzy zachęcają również widzów do nagrywania pytań do gości Premier online lub oryginalnych pozdrowień w formie krótkich materiałów wideo. Należy je przesłać na adres premiera@empik.com. Wybrane filmy zostaną wyemitowane podczas spotkania, a ich autorzy otrzymają nagrody.
Wieści ze świata Śródziemia.

Zapowiedź książek Tolkiena – środa, 22 czerwca, godz. 18:00

Empik zaprasza wszystkich miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena na wydarzenie online poświęcone wieściom ze Śródziemia. Podczas spotkania ogłoszone zostaną daty, które każdy fan będzie chciał wpisać w kalendarz. Zapowiada się wieczór pełen wrażeń, emocji i zaskakujących informacji.

Tolkien zdj. Empik
Tolkien zdj. Empik

Wydarzenie poprowadzi Bartosz Węglarczyk, a wśród prelegentów znajdą się: Agnieszka Sylwanowicz, Cezary Frąc, Paulina Braiter, Ryszard Derdziński, Jerzy Rzymowski, John Garth i prof. Marek Gumkowski.

Julia Wieniawa – czwartek, 23 czerwca, godz. 18:00

Bohaterką pierwszego czwartkowego spotkania z cyklu Premiera online będzie Julia Wieniawa, która opowie o swoim debiutanckim krążku „Omamy”. Rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydłowska, a w trakcie wydarzenia będzie można zadawać pytania.

Julia Wieniawa zdj. Empik
Julia Wieniawa zdj. Empik

Julia Wieniawa prezentuje swój długo wyczekiwany, debiutancki album – elektroniczny, eklektyczny, przeplatający taneczne i liryczne nuty. To patchwork stylów, emocji oraz powidoków z przeszłości artystki. Płyta powstawała na przestrzeni kilku lat i jest podsumowaniem osobistych doświadczeń z tego okresu.
Pulsujący beat wyprodukowany przez czołowych polskich producentów – Maćka Sawocha, Kubę Karasia i Wojtka Urbańskiego – uzupełniają osobiste teksty pisane we współpracy z między innymi Arkiem Kłusowskim, Kasią Lins czy Mery Spolsky.

Tą płytą chcę powiedzieć „Kończę pewien etap, poszukuję, kształtuję swoją muzyczną tożsamość”. Każda z osób, z którą miałam okazję pracować, pomagała mi wydobyć i odkryć różne odcienie „Omamów”. Ta płyta jest zarówno końcem i początkiem – zamknięciem pewnego etapu i rozpoczęciem nowej drogi. Mam nadzieję, że dzięki tym utworom spojrzycie na mnie nieco z innej perspektywy i będziemy mieli okazję poznać się lepiej… – mówi Julia Wieniawa.

Na spotkanie z piosenkarką zaprasza Empik wraz z Kayax oraz Going.

Krystyna Kurczab-Redlich – czwartek, 23 czerwca, godz. 20:00

Gościnią cyklu Premiera online będzie Krystyna Kurczab-Redlich. Spotkanie wokół reportażu „Pandrioszka. Rosja. Nic tutaj nie jest podobne do tego samego gdzie indziej” (Wydawnictwo W.A.B.) poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Redlich zdj. Empik
Redlich zdj. Empik

Po ponad 20 latach „Pandrioszka” Krystyny Kurczab-Redlich, autorki bestsellera „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina”, powraca w nowym wydaniu. Reportażystka w przejmujący i fascynujący sposób kreśli obraz Rosji lat 90. XX wieku i zmian politycznych, obyczajowych oraz społecznych. W zetknięciu z Rosją na początku pojawiają się zachwyt i zauroczenie: sztuką i kulturą, pięknymi cerkwiami i folklorem, śpiewnym językiem. Potem okazuje się, że zderzenie z rosyjską codziennością jest bolesne, a życie ma gorzki smak. Na końcu pojawia się niezrozumienie – dla inności ludzi, ich bierności i braku wewnętrznej wolności, dla ich zgody na cierpienie.

Spod pięknych barw matrioszki zaczynają wyzierać nieszczęścia i strach, a każda kolejna cząstka malowanej zabawki to kolejny dramat. Matrioszka po otwarciu jest jak puszka Pandory, hybryda dobra i zła. To pandrioszka.

Empik

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.