Już dzisiaj Str8 from the Dungeon – BEZKRES. Rozpocznij weekend inaczej niż zwykle!

Już dzisiaj, 18 listopada, w nowopowstałym klubie UFF we Wrocławiu będziecie mieli okazję przeżyć inny piątek niż zazwyczaj. Jak zamknąć muzykę i sztukę przestrzenną w spójnej koncepcji? Zadania podjął się kolektyw artystyczny regime brigade.

str8_ftd_uff-01

Str8 from the Dungeon” to cykl wydarzeń, na którym usłyszycie nową muzykę. Nową, ponieważ ideą tych brzmieniowych spotkań jest odkrywanie artystów, którzy dopiero debiutują na lokalnej scenie. Wrocławski kolektyw regime, nie szufladkując muzyki postawił na brzmienia z pogranicza ambientu, lo-fi, downtempo czy shogeaze’u. Właśnie dzisiaj zainteresowani taką formą doświadczą konfrontacji „nowych twarzy” z doświadczeniem dobrze już znanych publice artystów.

Gwiazdą wieczoru będzie Tomasz Bednarczyk, czyli New Rome znany m.in. z duetu Venter, który tworzył wraz z Tomaszem Mreńcą. Swój solowy materiał pod nowym aliasem wydał w szanowanej wytwórni „Room 40”. Dziś uczestnicy będą mieli okazję usłyszeć specjalny live act zbudowany na podstawie kompozycji z albumu „Nowhere”, a także nowych, dotąd niepublikowanych utworów. Debiutować zaś będą Squid, czyli Kuba Łakomy i Tomasz Grządkowski. Ich muzyka na żywo to pełne chaosu, instrumentalne opowieści, oparte o brzmienie gitar, perkusji i szumiącej elektroniki. W klubie UFF wystąpią wraz z dwoma muzykami sesyjnymi. W hipnotyczny stan wprowadzą Was także Tracks and Recreation, czyli zupełnie nowy projekt Moniki Nowak i Jakuba Kasperkiewicza, entuzjastów ambientowych wycieczek. Oboje kiedyś związani z Radiem LUZ (Jakub jest autorem archiwalnej audycji „Laboratorium”, poświęconej wspomnianej już stylistyce muzycznej), wreszcie prezentują swoją selekcję w przestrzeni klubowej. Tego dnia dźwięk po raz pierwszy po godzinie 23:00 wzburzy Π² czyli Anna Zielińska, znana we wrocławskim środowisku jako Pitu. Kolekcjonerka płyt winylowych, promotorka sceny elektronicznej, autorka audycji „Miejskie Ścieżki: Urban Tracks”, miłośniczka rozmytych, muzycznych pejzaży.

Oprócz doznań za pomocą dźwięku, zainteresowani spotkają się również z premierą filmową. Młodzi twórcy związani z lokalnym kolektywem zaprezentują po raz pierwszy etiudę pt. „LOOP”, która narodziła się podczas tegorocznej, krakowskiej edycji „Film Spring Open”.  Główny bohater, nękany bezsennością, balansuje na krawędzi snu i jawy, rzeczywistości i halucynacji, próbując dotrzeć na spotkanie z bliską mu dziewczyną – podkreśla odautorsko Radek Łabędzki. To, co sprawia że film jest dla nas naturalnie przyswajalny, to z pewnością fakt, iż jego projekcje oglądamy każdej nocy. Co gdy przestaniemy odróżniać film od snu, a sen od rzeczywistości? Taką drogą zapragnęliśmy wprowadzić widza w naszą wizję – dodaje drugi z filmowców, Jędrzej Zator; Snów nie obejmiesz wskazówką zegarka, one są i nie ma ich jednocześnie – tak samo jest z bohaterem tego filmu. Jego sennym paliwem są emocje, dąży do tego, żeby dać się kompletnie spalić – puentuje Oksana Płotnicka, odpowiadająca za reżyserię projektu.

Jeśli jesteście ciekawi, czy ekipie „regime” udało się odtworzyć lub przybliżyć zjawisko synestezji za pomocą dwóch zmysłów (wzroku i słuchu) – przyjdźcie dzisiaj do klubu UFF przy Nankiera 1 i przekonajcie się na własne oczy… oraz uszy. Takie piątki w stolicy Dolnego Śląska zdarzają się naprawdę rzadko.

wydarzenie: http://bit.ly/2eLnIyJ

regime brigade: http://facebook.com/regimebrigade

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.