Kamp! i Tęskno zagrają na AlterFeście

Poznaliśmy pierwsze pięć zespołów, które zagrają podczas mysłowickiego festiwalu AlterFest. Wśród nich znalazł się m.in. Kamp!, Tęskno oraz Enchanted Hunters. Festiwal odbędzie się w dniach 29-30 maja w kościele ewangelickim w Mysłowicach.

W czwartek organizatorzy AlterFestu ogłosili pierwszą połowę line-upu dziewiątej edycji festiwalu. W wyjąktowej przestrzeni mysłowickiego kościoła ewangelickiego usłyszymy electropopową grupę Kamp!, będący jednym z największych muzycznych objawień projekt Tęskno, czy grający alternatywny pop duet Enchanted Hunters. Na scenie pojawi się także zespół Hope Leslie oraz charyzmatyczny Max Bravura. – Jak co roku, staramy się, aby festiwal był jak najbardziej różnorodny oraz aby był wydarzeniem, na który przychodzi się nie tylko dla koncertów najważniejszych przedstawicieli polskiej alternatywy, ale również po to, aby poznać nową muzykę. Jeszcze w marcu opublikujemy drugą piątkę wykonawców, którzy pojawią się na AlterFeście. Zapewniam, że będzie bardzo ciekawie! – mówi Łukasz Prajer, pomysłodawca i organizator AlterFestu.

AlterFest to festiwal muzyczny, odbywający się w Mysłowicach od 2012 roku. Impreza organizowana jest w mysłowickim kościele ewangelickim. Niezwykły klimat tego miejsca w połączeniu z wyjątkową muzyką sprawia, że jest to jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych na Śląsku. Dotychczas podczas festiwalu mieliśmy okazję usłyszeć około stu wykonawców prezentujących szeroko pojętą muzykę alternatywną, takich jak m.in. The Dumplings, Bitamina BOKKA, Król, czy xxanaxx. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 29-30 maja. Bilety jednodniowe (50 zł) i karnety dwudniowe (80 zł) do nabycia na portalu KupBilecik.pl.

Kamp! to jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych, który swoją karierę rozpoczął niemal 10 lat temu. Od początku tworzą go producenci: Michał Słodowy, Radek Krzyżanowski oraz Tomek Szpaderski, odpowiedzialny również za wokal. Na swoim koncie mają remiksy i współpracę m.in. z takimi artystami jak Brodka, Dawid Podsiadło czy Baranovski oraz koncerty na najważniejszych polskich festiwalach: Open’er, Audioriver, czy Tauron Nowa Muzyka. Mają za sobą także trasy po USA i Wielkiej Brytanii, Czechach i Słowacji oraz występy na tak ważnych imprezach jak amerykański SXSW czy brytyjski The Great Escape. Swoje płyty wydawali m.in. w Portugalii, a także w nowojorskim labelu Cascine, stając się jednym z niewielu polskich zespołów z tak umocnioną pozycją w zachodnim przemyśle muzycznym. Ten krok otworzył im możliwości stałego promowania swojego materiału zagranicą.

Tęskno to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. Muzykę wydawaną pod tym szyldem charakteryzuje natychmiast rozpoznawalne brzmienie, które łączy klasyczne instrumentarium z subtelną elektroniką i poetyckimi tekstami. 
Debiutancki album „Mi” z 2018 roku pojawił się w najważniejszych zestawieniach płyt roku, a media, wbrew samej muzyce, pisały o najgłośniejszym debiucie ostatnich lat. Od tego czasu Tęskno otrzymało m.in. Mateusza Trójki i Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, regularnie wyprzedając trasy klubowe. Tęskno mogliśmy usłyszeć na największych scenach w kraju i za granicą: m.in. Primavera Sound Barcelona, Open’er Festival, Colours Of Ostrava, OFF Festival Katowice, czy Męskie Granie.

Enchanted Hunters to duet znakomitych songwriterek Małgorzaty Penkalli i Magdaleny Gajdzicy. Od lat koncertują w Polsce, m.in na OFF Festiwalu, czy Open’erze i za granicą (Niemcy, Holandia, Islandia, Estonia, Ukraina). W 2015 r. zespół zarejestrował kilka utworów na specjalnej sesji KEXP. Laureatki prestiżowej nagrody dla twórców muzyki filmowej Grand Prix Komeda na Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy za muzykę do filmu „Małe Stłuczki”.  Przez ostatni czas Enchanted Hunters pracowały nad materiałem w zupełnie nowej synth-popowej stylistyce, po raz pierwszy pisząc utwory w języku polskim. W listopadzie 2019 roku ukazał się ich najnowszy album „Dwunasty Dom”, który został nominowany do Odkryć Empiku 2019, obok takich artystów, jak Król, Ralph Kaminski, czy Hania Rani.

Max Bravura – crossoverowy projekt ze Śląska założony przez frontmana i wokalistę Macieja Wachowiaka. Jego charakterystyczny i charyzmatyczny wokal usłyszeć można było po raz pierwszy w Slutocasters – jego poprzednim scenicznym wcieleniu. W swojej szalonej twórczości łączy rock’n’rolla spod znaku Beatlesów, eklektyzmu Davida Bowiego kończąc na porównaniach z tak kontrastującymi grupami, jak LCD Soundystem i Joy Division. Zespół niebawem pokaże światu swój najnowszy krążek „Too Bravura”, który cechować będą bogate i dynamiczne aranżacje. Max Bravura to obecnie czteroosobowy skład złożony z multiinstrumentalistów, a każdy koncert to niepowtarzalna gigantyczna dawka energii! Podczas AlterFestu będziemy mogli wziąć udział w podróży do wnętrza ludzkiej natury oprawionej brawurową fuzją rytmów i dźwięków.

Hope Leslie – poznański zespół, który wychodzi poza granice klasycznego  indie – rocka. Swoją twórczość określają jako alternatywną muzykę z mocnym emocjonalnym naciskiem. Zadebiutowali w marcu 2018 roku EP-ką pt. „Crushes”. Zawarte na niej piosenki poruszają tematykę wielu zjawisk społecznych, takich jak  bezgraniczna miłość czy pogoń za marzeniami. W tym samym roku wydali dwa dobrze przyjęte single „Fear No Love” oraz „Eyes On Me”, które zostały objęte patronatem realizowanego przez Kayax projektu My Name is New. Pomimo krótkiego stażu zespół został zaproszony na kilka ważnych festiwali, m.in. na poznański Spring Break, czy Naturalnie Mazury Festiwal. Zespół miał okazje supportować artystów, takich jak m.in The Dumplings, czy Natalia Przybysz.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.