Karin Ann w Warszawie: Koncert pełen emocji i wsparcia dla społeczności LGBTQ

Karin Ann, wschodząca gwiazda muzyki alternatywnej, która w krótkim czasie zdobyła uznanie na całym świecie i zachwyca nie tylko pięknymi melodiami, ale także odważnie wspiera prawa społeczności LGBTQ+ oraz prawa mniejszości, zawita do Warszawy. Artystka pojawi się 25 maja 2024 roku w klubie Niebo.

Z pięknymi melodiami i hipnotyzującym brzmieniem, wschodząca gwiazda Karin Ann błyskawicznie zdobywa serca słuchaczy na całym świecie. Jednak to nie tylko jej muzyczne talenty przyciągają uwagę – Karin Ann to również nieustraszona obrończyni praw społeczności LGBTQ+ oraz mniejszości. Ta 21-letnia artystka ze Słowacji stała się ikoną pokolenia Z w Europie Wschodniej.

Muzyka Karin Ann emanuje nastrojem i tworzy atmosferę, która doskonale łączy w sobie elementy alternatywy i dostępności. Wszystkie jej teksty są śpiewane w języku angielskim, a jej charakterystyczny styl określa jako „alternatywa z nutką rocka”. Teksty jej piosenek eksplorują ważne tematy, takie jak równość płci, miłość, toksyczność i zdrowie psychiczne. Jednak to nie tylko o muzykę tu chodzi. Karin Ann wykorzystuje swoje utwory jako platformę do przekazywania istotnych przesłań społecznych.

„Chcę być postrzegana jako coś więcej niż tylko śpiewaczka” – mówi Karin Ann. „Bo jest tyle spraw, o których trzeba mówić”. Wychowując się, Karin Ann interesowała się sportem i sztukami pięknymi, ale to muzyka okazała się jej prawdziwym powołaniem. Inspirując się musicalami, ścieżkami dźwiękowymi filmowymi i wizjonerskimi artystami, takimi jak Queen, napisała swój pierwszy utwór w wieku zaledwie 14 lat. Niedługo potem została odkryta przez renomowanych producentów, Tomiego Popovica i Matta Schwartza (znanych m.in. z pracy z YUNGBLUD, KSI, Travisem Barkerem), którzy współpracowali z nią przy debiutanckim minialbumie „lonely together”, wydanym w maju 2021 roku.

Rok 2021 przyniósł Karin Ann sławę w całej Europie. W maju otrzymała prestiżową nagrodę dla Najlepszego Teledysku Muzycznego na Munich Music Video Awards za swój teledysk do utworu „babyboy”, który poruszał tematykę równości. W lipcu podczas występu na antenie TVP zaskoczyła widzów, wywieszając tęczową flagę i wyrażając wsparcie dla społeczności LGBTQ+. Jej odważne i nieoczekiwane działania w kraju silnie dotkniętym homofobią wywołały burzę medialną, która przekroczyła granice Polski, docierając nawet do niemieckiej stacji Pro 7. Karin Ann nagle stała się symbolem walki o prawa człowieka i społeczności LGBTQ+.

Wokół Karin Ann wytworzyła się duża społeczność ludzi o różnych przekonaniach społecznych i politycznych, włącznie z tak znanymi postaciami jak Robert Biedroń, członek Parlamentu Europejskiego. W grudniu 2022 roku sławni artyści dołączyli do Karin Ann w popieraniu społeczności LGBTQ+ w Polsce. Melanie C odwołała swój koncert sylwestrowy w Polsce, protestując w ten sposób przeciwko surowemu traktowaniu społeczności LGBTQ+ w tym kraju. Jej amerykańscy koledzy z The Black Eyed Peas wykonali koncert sylwestrowy, nosząc tęczowe opaski na ramionach jako wyraz solidarności.

W obu tych przypadkach media przypomniały, że pierwszą artystką, która podjęła odważne kroki w walce o prawa człowieka i społeczności LGBTQ+, była Karin Ann. „To, co dzieje się w Polsce, jest niepokojące. Dlatego cieszę się, że dołączyli inni do mojego głosu, razem mamy szansę zmienić rzeczy” – podsumowuje Karin Ann. Jej twórczość to nie tylko muzyka, to manifestacja wolności, miłości i równości. Jej koncerty to wyjątkowe wydarzenia, które inspirują i jednoczą ludzi w dążeniu do lepszego, bardziej otwartego i tolerancyjnego świata. Karin Ann to więcej niż artystka – to głos zmiany i nadzieja na lepszą przyszłość. Jej muzyka to potężne narzędzie, które pomaga przekazywać ważne przesłania społeczne i budować społeczeństwo oparte na miłości i akceptacji.

Data: 25 maja 2024 roku
Miejsce: Klub Niebo, Warszawa
Bilety: eventim.pl

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.