,,Każdy ma w sobie odrobinę dzieciaka ” – Polaczek o najnowszym singlu ,,Dzieciak”.

Wielobarwny koktajl zwany dzieciństwem został ubrany w nieprzeciętne dźwięki. Polaczek przygotował  prezent na Dzień Dziecka w postaci klipu do  najnowszego singla ,, Dzieciak”.

Otrzymujemy przyjemny gitarowy utwór, z riffem pozostającym  w pamięci  od pierwszego wysłuchania,   oraz przesłanie, że przecież ,,jesteś dobrym dzieciakiem”, który ma całkowite prawo na chwile wolnego i wycieczkę poza realny świat, do wspomnień. O motywach stworzenia utworu  opowiedział Robert Przybysz, lider zespołu Polaczek:

,,Każdy z nas, choćby nie wiem jak poważny, nie istotne, malkontent czy choleryk, ma w sobie odrobinę dzieciaka. Myślę, że ludzie muzyki, artyści czy po prostu wrażliwcy mogą o tym powiedzieć nieco więcej. Drugą sprawą jest, że młodość, czy dzieciństwo jakiekolwiek by nie było, odciska na naszym dorosłym życiu znaczące piętno. Zwykle jest to dość mętny acz wielobarwny koktajl zmieszany ze słodkich soczystych pocałunków jak i gorzkich pożegnań czy bolesnych zderzeń z szorstka materią. Jest dobrze jeśli jest balans lub jeśli przeważają te dobre wspomnienia. Jak większość z poprzednich i ten tekst powstał dość spontanicznie. Podczas obcowania z muzyką, w chwili gdy ta odcina nas od tu i teraz. To właśnie przeniesienie było inspiracją do nakręcenia klipu.”

 

Wspólny mianownik profesjonalnych muzyków i adeptów ? Radość z grania.

,,Wspólnie z Rafałem Matuszakiem   postanowiliśmy w dość prosty i nieskomplikowany sposób pokazać jak działa na nas muzyka. W chwili gdy zaczynamy grać odpływamy w świat wyobraźni i wspomnień. Najtrafniej można by określić, że zamieniamy się na krótką chwilę w dzieci. Padł pomysł a potem wszystko potoczyło się błyskawicznie. Samo nagrywanie obrazka było fajną lekcją. W prace przy klipie zaangażowało się grono przyjaciół i najbliższych, którym pragnę serdecznie podziękować. Dziękuje wam dzieciaki !! I tym młodym młodym i tym młodym duchem Wiadomo. :):):)”

,,Dzieciak” pojawił się w sieci  15  maja, na streamingach posłuchasz go tutaj

Klip zwiastuje więcej czerwcowych niespodzianek.

Pod koniec miesiąca ukaże się eksperymentalny numer, współtworzony z Roginim i Suzi Kłosińską.  Jeśli ,Żelbeton  przyzwyczaił Cię do gitarowych wariacji  a   Dzieciak  zainteresował perkusją, to pamiętaj, że to nie Koniec świata, jeśli tym razem poznasz coś nowego. Zmiany nie są złe  a kolejny singiel ma predyspozycje do bycia interesującą składową najnowszego albumu.

Polaczek w mediach:

Facebook 

Instagram

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.