Kazik solowo – wielki powrót!

Kazik powraca! Po raz pierwszy od kilkunastu lat Kazik pracuje nad solowym albumem. „Zaraza” ukaże się już w czerwcu, a pierwsza muzyczna zapowiedź – utwór „Twój ból jest lepszy niż mój” – premierę będzie mieć w piątkowy wieczór 8 maja w serwisie YouTube.

„Twój ból jest lepszy niż mój” to trafny, nieco sarkastyczny komentarz do bieżących wydarzeń politycznych. Kazik w wybitnej formie powraca do komentowania aktualnych spraw – utwór odnosi się do zajścia, które wstrząsnęło Polakami. Kawałkowi towarzyszyć będzie teledysk w reżyserii Sławka Pietrzaka. Premiera singla już w piątek, 8 maja 2020, na kanale YouTube wytwórni SP Records.

TUTAJ POSŁUCHASZ UTWORU „TWÓJ BÓL JEST LEPSZY NIŻ MÓJ”!

Wyraziste, nieco ironiczne i wyjątkowo aktualne teksty – znak rozpoznawczy Kazika – nabiorą szczególnego znaczenia w kontekście sytuacji epidemiologicznej. Tytuł zapowiadanego albumu, „Zaraza”, nawiązuje zresztą do tego tematu. Na krążku Kazik powraca do komentowania rzeczywistości politycznej i społecznej w charakterystycznym dla siebie stylu.

Kazik współpracuje obecnie z Wojciechem Jabłońskim, z którym gra od lat w formacji Kult, muzycy tworzyli także wspólnie albumy Kazika takie jak „Los się musi odmienić”, „Piosenki Toma Waitsa” czy „41”. Prócz tego w nagraniach uczestniczy również Konrad Wantrych – klawiszowiec i kompozytor. Różnorodne aranżacje, z wykorzystaniem gitar, perkusji, a nawet fortepian, saksofonu czy akordeonu sprawią, że będzie to bardzo oryginalny projekt pod względem muzycznym, nawiązujący także do wcześniejszych płyt solowych Kazika.

Wydawnictwo ukaże się w połowie czerwca nakładem wytwórni SP Records. Pierwszy utwór zapowiadający album , „Twój ból jest lepszy niż mój”, ukaże się natomiast w piątek o godzinie 20 na kanale YouTube wytwórni SP Records.

Leave A Reply

Your email address will not be published.