Kinga Rutkowska wydaje swój trzeci singiel – ,,Neonowa noc”

Kinga Rutkowska – młoda artystka, znana z utworów : ,,Jak na imię masz” i ,,Otwieram drzwi” wydaje swój trzeci singiel – ,,Neonowa noc”


Od najmłodszych lat pokazuje, że muzyka jest dla niej najważniejsza. Stale rozwija swój warsztat wokalny i stawia sobie coraz więcej wyzwań. Kinga Rutkowska, uczestniczka „Szansy na Sukces” udowadnia, że trzymając się obranych celów, można zrealizować każde swoje  marzenie. Wydaje swój trzeci singiel – ,,Neonowa noc”, który jest nowym rozdziałem w życiu artystki.

Kinga jest osobą pełną energii, otwartą na nowe doświadczenia. W 2020 roku  wyśpiewała wyróżnienie w programie „Szansa na sukces”, w odcinku z Haliną Frąckowiak. Wyróżnienie przyczyniło się do powstania autorskich utworów. W grudniu 2020 roku wydała debiutancki singiel – ,,Jak na imię masz”. 14 lipca 2021 roku światło dzienne ujrzał drugi singiel artystki – ,,Otwieram drzwi”. Kinga współtworzyła tekst wspólnie z songwriterką Mariką, a muzykę z Adamem Rybakiem, u którego również zrealizowała nagranie studyjne. Przez kolejne dwa lata artystka tworzyła nowe utwory, oraz rozpoczęła współpracę z Markiem Dutkiewiczem i Marcinem Nierubcem. Efektem tej współpracy jest utwór ,,Neonowa noc”, którego premiera już 29 marca 2023r. na wszystkich portalach streamingowych.

-Piosenka jest o oczekiwaniu pozytywnych zmian. Częstokroć nie spodziewamy się momentu, gdy mogą spaść one na nas lawinowo. Gdy przyspiesza cały świat, ciało rozpiera energia i niewytłumaczalny entuzjazm. Obraz życia zmienia się diametralnie i nabiera nowych, żywych barw i odcieni, i w moim odczuciu nie ma już odwrotu. Następuje świadome przebudzenie i otworzenie oczu na nowy dzień, nowy początek. Ten utwór jest moim nowym początkiem!

Autorem tekstu jest wyżej wspomniany Marek Dutkiewicz, jeden z najpopularniejszych autorów tekstów. Autorem muzyki jest Marcin Nierubiec.

Utwór zostanie opublikowany wraz z teledyskiem. Klip został nakręcony nad Wisłą w Płocku  przez Piotra Korytowskiego. Teledysk zachwyca pięknym krajobrazem i pomysłowością.Utwór został zrealizowany w sierpeckim Studio Klon u Andrzeja Kamińskiego.

Kinga nauczyła się przezwyciężyć strach, choć nie zawsze było to dla niej łatwe. W wieku 18 lat została mamą. Wówczas wiele osób z jej otoczenia wpływało negatywnie na samoocenę wokalistki i zaburzało jej pewność siebie. Kinga jednak nie poddała się i stale realizowała swoje marzenia. Teraz jest tu gdzie jest, jako świadoma wokalistka.

Artystka jest magistrem w zakresie sztuki wokalnej. Na co dzień uczy śpiewu i angażuje się charytatywnie pomagając innym. Jej twórczość została doceniona przez publiczność i media. Artystka była gościem programów takich jak : Cafe Piosenka, Ludzie z Mazowsza, Pytanie na śniadanie, Teleexpress muzyczne odkrycia Marka Sierockiego.

Z pewnością utwór ,,Neonowa noc” nie jest ostatnim autorskim utworem wokalistki. Artystka podkreśla, że proces tworzenia jest procesem niezwykle ekscytującym i na pewno do niego powróci już niedługo! Niebawem kolejne nowości. A tymczasem – ,,Neonowa noc”

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.