Klik i już cieszysz się z biletu na koncert!

Kupno biletu w internecie stało się obecnie jedną z najczęstszych form zakupu wejściówki na przeróżne wydarzenia muzyczne. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Praktycznie każdy organizator  wydarzenia oferuje bilety poprzez portale internetowe zajmujące się ich sprzedażą.

Gdzie szukać ważnych informacji

Podczas kupowania biletów w bileterii internetowej należy zwrócić uwagę również na inne czynniki poza wykonawcą, które mogą mieć wpływ na nasze zadowolenie z koncertu:

  1. Miejsce – czy impreza będzie w hali czy w plenerze, czy zależy nam na miejscu siedzącym czy stojącym. Te aspekty wpłyną na odbiór dźwięków, ale również na to czy będziemy mogli się bawić i tańczyć podczas koncertu,
  2. Sposób organizacji – warto zobaczyć kto organizuje daną imprezę. Może się okazać, że byliśmy na koncercie w danej hali i nam się podobało. Następnym razem występ może zorganizować inna firma i jakość się będzie się różnić. Jeśli koncert będzie długi i na pewno będziemy siedzieć, jak to bywa w przypadku słuchania muzyki poważnej, warto sprawdzić czy będą przerwy na rozprostowanie nóg i skorzystanie z toalety.
  3. Organizator – czy podaje swoje dane kontaktowe i jest aktywny w konwersacji z fanami. Jeśli tak, to pewnie nie ma nic do ukrycia i oferta jest rzetelna. Jest to ważne gdy dojdzie np. do odwołania koncertu. Mamy wtedy gwarancję szybkiej informacji, aby nie ponieść dodatkowych kosztów (np. za nocleg i dojazd) i zwrotu pieniędzy za bilet. Jeżeli jednak pod informacją o koncercie nie ma żadnych dodatkowych danych warto dopytać się o szczegóły, aby uniknąć rozczarowania.

Przeczytanie plakatu „od deski do deski” nie gwarantuje 100% satysfakcji z uczestnictwa w koncercie, ale przynajmniej będziemy mieli poczucie, że sprawdziliśmy wszystko to, co mogliśmy sprawdzić.

Jak dokonać zakupu?

Przez internet można nabyć bilety na koncert w kraju, w którym mieszkasz jak i za granicę. W sieci możemy szukać pod kątem wykonawcy, miejsca zamieszkania albo konkretnego okresu. To zależy czy chcemy posłuchać wybranego zespołu, czy jesteśmy gdzieś na wakacjach i sprawdzamy ofertę kulturalną lub nudzimy się w deszczowe miesiące i chcielibyśmy sobie umilić jakoś ten czas.

Jeśli znajdziemy to co nas interesuje i wybierzemy bileternię internetową (np. na stronie TicketClub.pl) to zakupu dokonany w kilku prostych krokach. Najlepiej zacząć od założenia konta na portalu. Wtedy po zakupie będziemy mieć wgląd w zamówienie oraz możemy skorzystać z innych udogodnień.

Po sprawdzeniu dostępności biletów, wybieramy ich ilość i miejsce jeśli jest siedzące.  Zamawiamy bilety i wybieramy sposób dostawy. Bilety niezapłacone znajdujące się w koszyku są zarezerwowane dla nas przez 10 minut. Wejściówki  po zakupie czekają na nas w kasie do odebrania  lub można je otrzymać listownie, kurierem albo na skrzynkę pocztową.  Zapłacić można przelewem tradycyjnym (warto doczytać co powinno znaleźć się w tytule przelewu aby transakcja została poprawnie zaksięgowana), Dotpay lub MasterPass.  Ważne, aby na sam koniec sprawdzić czy wszystkie dane w zamówieniu się zgadzają. Po realizacji zakupu nie ma możliwości wprowadzania zmian. Informacje dotyczące realizacji zamówienia są przesyłane mailowo. W razie jakichkolwiek problemów lub pytań należy zgłosić się na skrzynkę mailową dystrybutora.

Kupić bilet przez internet możesz dla siebie, ale jest to również bardzo fajny sposób na prezent dla bliskiej Ci osoby. Jeśli tylko wiesz, że lubi słuchać konkretnego zespołu lub wykonawcy na pewno ucieszy się z takiej niespodzianki.

Leave A Reply

Your email address will not be published.