Krzysztof Zalewski gościem na #premierzeonline z Empikiem

Już 3 marca o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie towarzyszące premierze marcowego wydania „Pisma. Magazynu Opinii”. Gośćmi będą Karolina Wigura, Piotr Trudnowski i Krzysztof Zalewski. Tematem rozmowy będą konsekwencje rosnącej frustracji wywołanej pandemią, w dobie mediów społecznościowych i politycznych podziałów, oraz próby szukania głębszego porozumienia między wściekłymi na siebie wzajemnie grupami. Spotkanie poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.
Relację online obejrzyjcie na: https://www.facebook.com/empikcom/
Kilka słów na temat gości dyskusji:

Prof. Karolina Wigura (ur. 1980) to członkini Zarządu Fundacji Kultura Liberalna i adiunktka na Wydziale Socjologii UW. Studiowała socjologię, filozofię i nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana w Monachium. Stypendystka m.in. Wissenschaftskolleg zu Berlin, Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu, German Marshall Fund i Leadership Academy for Poland. W latach 2016-2018 współdyrektorka programu „Knowledge Bridges Poland–Britain–Europe” w St. Antony’s College na Uniwersytecie Oksfordzkim. Opublikowała książki „Wina narodów. Przebaczenie jako strategia prowadzenia polityki” (2011, nagroda im. J. Tischnera 2012, nominacja do nagrody im. Jerzego Turowicza) oraz „Wynalazek nowoczesnego serca. Filozoficzne źródła współczesnego myślenia o emocjach” (2019, nominacja do nagrody im. Tadeusza Kotarbińskiego).

Piotr Trudnowski jest prezesem Klubu Jagiellońskiego, redaktorem i szefem działu „Polityka republikańska” na portalu opinii Klubu Jagiellońskiego.

Krzysztof Zalewski to ktoś, kogo z całą pewnością zna każdy z was, to człowiek-orkiestra, który nie może żyć bez sceny. Przełomem w jego karierze była wydana w 2016 roku płyta „Złoto”, najbardziej osobista, a zarazem najbardziej przystępna i przebojowa w jego dorobku. Z niej pochodzą m.in. przeboje „Miłość miłość” i „Polsko!”. Płyta ta otworzyła mu drogę do udziału w najciekawszych projektach dziejących się na polskim rynku muzycznym, jak np. Motyw Niemen i Męskie Granie. Krążek „Złoto” szybko pokrył się platyną, a za kolejny – „Zalewski śpiewa Niemena” – Krzysztof był nominowany do Paszportu Polityki, dostał Fryderyka i wiele innych wyróżnień. Obecnie Zalewski promuje swój najnowszy album „ZABAWA”. Płyta stanowi przemyślenia 35-letniego mężczyzny, nad którego głową zawisł cień i mimo to – a może właśnie dlatego – gra, śpiewa i tańczy. Na przekór czasom, ale nie ludziom wbrew.

Nie możesz tego przegapić!

Leave A Reply

Your email address will not be published.