Kurt Vile & The Violators na jedynym koncercie w Polsce!

Kurt Vile & The Violators na jedynym koncercie w Polsce!
Amerykanie, pod wodzą gitarowego mistrza, wystąpią 19 czerwca w Proximie.

Kurt Vile to jeden z najbardziej uznanych artystów ostatniej dekady. Wydany w październiku album „Bottle In it”, potwierdził kunszt i klasę muzyka. Wydawnictwo po raz kolejny zachwyciło największych krytyków muzycznych na świecie, którzy od pierwszego wydanego w 2008 roku albumu, nie szczędzą muzykowi słów uznania. Wydany w 2013 album „Wakin on a Pretty Daze” znalazł się w najważniejszych podsumowaniach muzycznych roku takich magazynów jak NME, Pitchfork, Rolling Stone, Stereogum oraz zajął bardzo wysokie miejsce w rankingach uznanych polskich dziennikarzy. Już 19 czerwca w warszawskiej Proximie, usłyszymy przekrój wszystkich wydawnictw Kurta Vile w towarzystwie swojego zespołu – The Violators.

Muzyka zespołu to świeże i lekko eksperymentalne spojrzenie na klasykę amerykańskiego rocka z wyraźną nutą marzycielskiej psychodelii. Ich kompozycje uwodzą, hipnotyzują, a przede wszystkim przenoszą słuchaczy do świata pełnego poetyckich metafor i  słodkiej melancholii. Dopracowane aranżacje i jedyne w swoim rodzaju brzmienie gitary sprawiają, że nie dziwi fakt stawiania Kurta Vile na półce obok największych gwiazd światowego formatu. Z wielką powagą środowiska, od lat jest porównywany do Boba Dylana, Toma Pitty czy Neila Younga, a brytyjski Guardian – jedna z najbardziej opiniotwórczych gazet na świecie – opisał muzyka jako współczesnego „guitar hero”, co tylko potwierdza jego wielki talent.

Artysta nieustannie poszukuje i dopracowuje swoją twórczość. Przed rozpoczęciem solowej kariery i występów jako Kurt Vile & The Violators, dał się poznać szerszej publiczności jako jeden z założycieli i członek zespołu The War On Drugs, do tej pory będącego jednym z najważniejszych zespołów współczesnego amerykańskiego rocka.

Koncert w Proximie to jedyny w Polsce koncert Kurt Vile & The Violators. To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć i posłuchać jednego z najzdolniejszych muzyków, który mimo młodego wieku, już przechodzi do legendy.

Supportem zespołu będzie Jorge Elbrecht – producent muzyczny, który wstąpi w Polsce po raz pierwszy, prezentując materiał z najnowszej płyty Coral Cross – 002. Jorge Elbrecht w trakcie swojej wieloletniej kariery romansował z psyche rockiem, muzyką metalową, mrocznym nostalgicznym popem, a nawet r&b. Muzyk uczestniczył również w projektach tworzonych wspólnie z Arielem Pinkiem, Sky Ferreira, Gang Gang Dance, Wild Nothing, Japanese Breakfast, Tamaryn, Alvvays oraz No Joy.

Posłuchaj….

Kurt Vile – Pretty Pimpin
Kurt Vile – Loading Zones
Jorge Elbrecht – Down In Flames

Bilety: eBilet | GoOut | Going. | empikbilety
FB event: https://www.facebook.com/events/762083564159042/

Leave A Reply

Your email address will not be published.