Kwiat Jabłoni Wolne Serca – premiera albumu

To tak jakby te piosenki usłyszeć na nowo. Najnowszy album Kwiatu Jabłoni „Wolne Serca” to dziesięć nowych aranżacji piosenek o wolności i jej przeżywaniu. Zespół wraz z gośćmi rzuca na utwory zupełnie nowe światło. Poznajemy ich wartość i historię od początku. Pozwalamy ponieść się delikatnej, refleksyjnej melodii. Razem z nią wędrujemy po ulicach Warszawy, by zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o tym, co jest w życiu ważne.

Projekt Muzeum Powstania Warszawskiego

Projekt powstał z inicjatywy Muzeum Powstania Warszawskiego, by upamiętnić 78. rocznicę wybuchu powstania. Do wspólnego tworzenia zostali zaproszeni: Natalia Kukulska, Kasia Lins, Miuosh, Sanah, Igo, Jucho, Natalia Grosiak, oraz Kuba Kawalec. W utworach śpiewają o pokoju, wolności ducha i umysłu. Mówią o tęsknocie za domem i przeżywaniu chwili z najbliższymi. Wartości, które artyści podkreślają w piosenkach, w świetle tegorocznych wydarzeń, nabierają jeszcze większego znaczenia.

Poprzez melodię, a w niej słyszany w tle akordeon, pianino, instrumenty dęte, mandolinę wraz z przyjemnymi i spokojnymi głosami polskich artystów, całość tworzy magiczny, sielankowy nastrój. To uspokaja, zaprasza do refleksji i pozwala na chwile zapomnieć o tym co jest dookoła. Słuchając, świadomie bądź nie, jesteśmy z tymi, którzy pamiętają wydarzenia powstania oraz z tymi, którzy o swój dom i wolność walczą do dziś. W tej właśnie chwili następuje moment, kiedy pokolenie, pochodzenie lub jakiekolwiek inne różnice zacierają się i nie mają znaczenia. Jesteśmy razem – tu i teraz i walczymy o jedno – o wolne serca i pokój na świecie.

Warszawski koncert w Parku Wolności

Koncert Kwiat Jabłoni i Goście „Wolne Serca” odbędzie się dziś, 22 lipca 2022 roku o godzinie 20:00, w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Transmitowany będzie przez TVN24.

Organizatorem koncertu jak i wydawcą płyty jest Muzeum Powstania Warszawskiego.
Dystrybutorem jest wytwórnia Agora Muzyka.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.