AOIFE NESSA FRANCES ZAPOWIADA NOWY KRĄŻEK „PROTECTOR”

Irlandzka artystka Aoife Nessa Frances ogłasza szczegóły drugiego krążka „Protector”, który ukaże się 28 października za pośrednictwem Partisan Records. Wraz z zapowiedzią albumu, Frances udostępniła kolejny singiel „Way To Say Goodbye”, który jak sama zauważa jest „piosenką o końcach i nowym początku”. W połączeniu z unoszącymi się dźwiękami, Ellius Grace wyreżyserował marzycielskie wizualizacje przedstawiające podróż dwóch mężczyzn przemierzających bujną łąkę.


„Ten teledysk jest alegorią, fizyczną podróżą, która ucieleśnia emocje, które wielu z nas doświadczyło w swoim życiu” – mówi Grace – „To historia o uświadomieniu sobie, że ktoś, kogo kochasz, musi znaleźć swoją własną ścieżkę, bez względu na to, jak bardzo chcesz mu pomóc w dotarciu do niej” – mówi reżyser.

„Way To Say Goodbye” odzwierciedla uczucia, kiedy kończy się związek i bardzo trudno jest nam go odpuścić. Jak strach przed samotnością może sprawić, że trzymasz się czegoś zbyt długo po tym, kiedy już ci nie służy. Proces pisania tej piosenki był niesamowicie uzdrawiający” – dodaje Aoife.

„Protector” narodził się wiosną 2020 roku, kiedy Aoife spakowała swoje rzeczy i przeniosła się z Dublina do wiejskiego County Clare na zachodnim wybrzeżu Irlandii. To właśnie tam, pośród bezruchu, zaczęła pracować nad piosenkami, które stały się jej drugim albumem: osobistą, mistyczną podróżą odkrywania siebie poprzez dyslokację, transformację i odbudowę. Nagrania odbywały się w małym domu w hrabstwie Kerry, u podnóża Annascaul, z Brendanem Jenkinsonem (producent, klawisze, bas, syntezator, klarnet), Brendanem Doherty (perkusja), Ailbhe Nic Oireachtaigh (aranżacje smyczkowe) i Conorem O’Brienem (aranżacje waltorni). Powstały w ten sposób materiał zręcznie zestawia złote godziny i kłótnie, uczucie i wyobcowanie, a przede wszystkim opisuje kluczowy okres w życiu artystki, który był dla niej transformujący i pozostawił ją mądrzejszą.

„Pisanie i nagrywanie tego albumu było duchowym doświadczeniem. Doświadczyłam miłości do mojej rodziny na poziomie, o którym nie miałam pojęcia, a jednocześnie powoli składałam siebie do kupy i obserwowałam, jak „Protektor” we mnie wzrasta. „Protector” uznaje tę część siebie, która kieruje mnie w stronę jaśniejszej ścieżki” – mówi Aoife.

Lista utworów „Protector”:

1. Way To Say Goodbye

2. This Still Life

3. Emptiness Follows

4. Chariot

5. Back To Earth

6. Only Child

7. Soft Lines

8. Day Out Of Time

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.