„Kwiaty i korzenie” – muzyczna podróż z zespołem Bitamina. Nowy album już na rynku

Dziś ukazała się najnowsza płyta Bitaminy – „Kwiaty i korzenie”, która zabierze słuchaczy w podróż do przeszłości ukrytej głęboko w korzeniach.

„Kwiaty i korzenie” to piąty album grupy Bitamina, w której skład wchodzi trzech utalentowanych muzyków – Amar Ziembiński, Mateusz Dopieralski oraz Piotr Sibiński. Ich najnowsza płyta to podróż do przeszłości ukrytej głęboko w korzeniach, które mimo tego, że są niewidoczne, mają duży wpływ na to co się dzieje nad ziemią. Do współpracy nad krążkiem zaproszony został Moo Latte, który połączył wszystko w jedną całość, dodając własne kompozycje. Na albumie gościnnie wystąpili Grubson i Jarecki.

Do tej pory ukazały się 4 single: “Poka jak u ciebie tańczą”, “Odnajdziemy Raj”, “Na uchu słonia” oraz “Na pół”

Album „Kwiaty i korzenie” dostępny będzie w stacjonarnych i internetowych sklepach muzycznych, m.in. na Kulturalnysklep.pl.

Odsłuch albumu http://smarturl.it/bitaminakwiaty


Bitamina to zespół założony przez Amara Ziembińskiego, Mateusza Dopieralskiego i Piotra Sibińskiego.

Od pierwszego albumu są sporym zaskoczeniem, a nawet zagadką dla odbiorców. Szybko jednak przekroczyli granicę zagadki i weszli szturmem w umysły świadomego słuchacza. Gatunek którym posługuje się Bitamina w swojej twórczości powinna uzyskać odrębną nazwę, ale dziś dziennikarze uznali, że stoi na pograniczu eksperymentalnego hip-hopu z jazzem, a najbardziej charakterystyczną cechą jest wokal Mateusza Dopieralskiego i Piotra Sibińskiego oraz przewrotne gry słowne. Wszystko zaczęło się w 2014 roku od albumu “Plac Zabaw”, następnie pojawił się instrumentalny album “C”, ale dopiero “Kawalerka” wywindowała zespół i utwierdziła się w świadomości całej Polsce.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny